Arıcak Belediye Başkanı 'Almanya' İddialarını Yalanladı

Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım Almanya'ya giden vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı. Başkan Yıldırım iddiaları yalanladı.

Arıcak Belediye Başkanı 'Almanya' İddialarını Yalanladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Yıldırım açıklamasında, "Son birkaç gündür yerel ve ulusal medya kuruluşlarında Arıcak Belediyesi ve benim de adımın zikredildiği bazı haberler yer almaktadır. Söz konusu haberlerde yer aldığı gibi Arıcak Belediyesi’nin yurtdışı gezisi düzenlediği ve bu şekilde yurtdışına insan kaçırdığı bilgileri gerçek dışıdır. Belediyemiz adına bu ge zilere katılan veya bizzat Belediyemizi n gönderdiği herhangi bir şahıs söz konusu değildir.

Şunu belirtmek isterim ki söz konusu gezi ve organizasyonu düzenleyen dernek/kuruluşça tarafımıza gezinin Almanya’daki belediye hizmetlerinin işleyişi, çevreyi koruma ile ilgili proje ve hizmetler in yerinde görülmesi ile ayrıca Arıcak İlçem izin kültürel ve coğrafi tanıtımını sağlamak amacıyla yapılacağı bildirildi.

Biz de ilçemiz adına faydalı bir organizasyon olacağını düşünerek bu gezi programına iyi niyetle katılmayı planladık . Ancak daha sonrasında çok yakın bir akrabamın hastalığı sebebiyle organizasyona katılmaktan vazgeçtim. Ben dahil Belediyemizin bir çalışanı veya Belediyemiz adına herhangi bir şahıs bu amaçla yurtdışına gitmemiş, gönderilmemiştir” dedi.

'PASAPORTLARI TOPLANDI VE BİZE GETİRİP TESLİM EDİLDİ'

Öte yandan Arıcak Belediye Başkanı Ferit Yıldırım ulusal bir gazeteye yaptığı açıklamada ise, “Böyle bir dernekle birliği içerisinde Almanya'ya gezi düzenleyerek oradaki STK'ları buluşturmak amacıyla 42 kişi gönderdik.

Ben de gidecektim fakat o dönemde annem ve babam koronaya yakalandığı için gidemedim. Bu kişilerin ülkeye girişte tek tek tutanak karşılığında pasaportları toplandı ve bize getirip teslim edildi” demişti.