'Aşılamada Basın Mensupları Öncelikli Meslek Grupları Arasına Alınmalı'

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) gazetecilerin riskli gruplar arasına alınarak koronavirüs aşısı olması için Sağlık Bakanlığı'na yazılı başvuru yaptı.

'Aşılamada Basın Mensupları Öncelikli Meslek Grupları Arasına Alınmalı'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan FHGC Başkanı Semih Erdem, sağlık çalışanları ve güvenlik güçleriyle birlikte basın mensuplarının da Koronavirüs’e karşı mücadele verdiğine dikkat çekerek, aşılamada basın mensuplarının ‘öncelikli meslek grupları’ arasına alınması gerektiğini söyledi

“Aşılamada Basın Mensupları “Öncelikli Meslek Grupları” Arasına Alınmalı”

Erdem; “Bilindiği üzere, sağlıkçılarımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte basın mensuplarımız da koronavirüse karşı büyük bir mücadele veriyor. Kamuoyunun haber alma özgürlüğü adına görev yapan meslektaşlarımız, en riskli mesleklerden birini fedakârca gerçekleştiriyor. Süreç içinde binin üzerinde meslektaşımız koronavirüse yakalanarak tedavi görürken, ne yazık ki yaklaşık 20 meslektaşımız da görevi başında koronavirüs sonucu yaşamını yitirmiştir.

Bu gerçekler ışığında, gazetecilik mesleğinin riskleri göz önüne alınarak, aşılamada basın mensuplarının “öncelikli meslek grupları” arasına alınmasını istiyoruz” dedi.