Bakan Albayrak Açıkladı

Bakan Berat Albayrak gündem ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımız merak etmesin, onlar için de maaş desteği başlatacağız." dedi.

Bakan Albayrak Açıkladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabı üzerinden paylaştığı videosunda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

4,4 MİLYON AİLEYE NAKDİ YARDIM

Bakan Berat Albayrak, dar gelirli 2,1 milyon aileye sağlanan 1000 lira nakdi yardımın yeni 2,3 milyon aileyle birlikte toplamda 4,4 milyon aileye verileceğini belirtti.

Albayrak, "5 bin liranın altında geliri olanlara verilecek temel ihtiyaç desteğine 3,7 milyon kişi başvurdu, ödemesi bu hafta başlayacak." diye konuştu.

ÜCRETSİZ İZNE ÇIKANLARA MAAŞ DESTEĞİ

Bakan Albayrak, ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar için de maaş desteği başlatılacağını söyledi.

"23 BİN FİRMAYA KREDİLERİ TAHSİS EDİLDİ"

"Pazartesi gün sonu itibarıyla yaklaşık 23 bin firmaya kredileri tahsis edildi. 2,8 milyar liralık finansman KOBİ'lerin hesaplarına geçti." diyen Albayrak, "Salgının ekonomiye etkileri olacaksa burada ekonomiyi ve piyasaları salgından koruyacak mücadelede özel bankaları da görmek arzusundayız." ifadesini kullandı.

Albayrak, "71 binden fazla esnafımıza 25 bin lira finansman, 30 binden fazla esnafımıza 25 bin lira limitli ticari kart sağlandı." dedi.