Başkan Gürkan'dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Gürkan'dan Çanakkale Zaferi Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin Gürkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında; "Vatanımızı, milletimizi ve kutsal değerlerimizi korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin Şehitler Günü nü idrak etmenin, Türk Milletinin büyük destanı Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünü kutlamanın onurunu bir kez daha yaşamaktayız." dedi.

"ÇANAKKALE, KAHRAMANLIK DESTANINI YAZILDIĞI YERDİR"
Gücün ve güçlü olmanın birlik ve beraberlikten geçtiğini belirten Başkan Gürkan, “Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanının yazıldığı yerdir. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını canı pahasına nasıl savunulduğunun gösterildiği bir yerdir. Çanakkale zaferi, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olduğu zaman neler başarabileceğinin bir göstergesidir. Bizler millet olarak bu toprakların nasıl vatan yapıldığını aklımızdan asla çıkarmayacağız.

Tüm milletimiz bilmelidir ki, Şehitlerimizin temiz kanlarıyla suladıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en kutsal emanet olarak en hassas şekilde korunacaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.