Başkan Işıkver Görevinden Ayrıldı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elazığ İl Başkanlığı görevini yürüten Semih Işıkver görevinden ayrıldığını açıkladı.

Başkan Işıkver Görevinden Ayrıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver görevinden ayrıldı. İl Başkanı Işıkver, 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldığını açıkladı. 

"MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLMAK İÇİN AYRILDIM"
Işıkver açıklamasında, “Değerli Yol ve Dava Arkadaşlarım. Kıymetli Elazığlılar. Türk Dünyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin tensip ve talimatları ile 26 Nisan 2018 tarihinde başladığım, 8 Kasım 2020 tarihinde yapılan İl Kongresi sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Delegelerinin teveccühü ile yeniden seçildiğim Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığı görevimden; Saygıdeğer Büyüğümüz Devlet Bahçeli Beyefendinin İl Başkanları Toplantısında vermiş oldukları talimatları uyarınca, MHP Parti Tüzüğünün 94.Maddesine istinaden, önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak niyeti ile ayrılmış bulunmaktayım." dedi. 

"ÖNCE YOL ARKADAŞI SONRA YOL"
Başkan Semih Işıkver açıklamasında her zaman partisinin emrinde olacağını belirterek; “Aday adaylığı hususunda da, bütün kurumsal şeması ile teşkilatımızdan ve tabanımızdan bu yönde güçlü bir talep gelmemesi halinde kesinlikle müracaat etmeyeceğimi, sürecin sonunda Sayın Genel Başkanımız ve Teşkilatımız hangi dava arkadaşımızı uygun görürlerse sonuna kadar destekleyeceğimi de kamuoyu önünde açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Bundan sonraki süreçte şahsi ikbal ve ukba gailesinde olmayacağımı, yaşadığım süre boyunca koşullar ne olursa olsun, Lider Devlet Bahçeli’nin, partimin ve teşkilatımın emrinde olacağımı da gururla ifade etmek isterim. Bana bu kutlu davaya hizmet etme imkanını bahşeden ve görev sürem boyunca her koşulda şahsımı ve teşkilatımı destekleyen Saygıdeğer Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’ye, Teşkilat Başkanımız Sn. Edip Semih Yalçın’a ve Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi Büyüklerimize şükranlarımı arz ederim. ‘Önce Yol Arkadaşı, Sonra Yol’ şiarı ile nice onurlu kavgalarda omuz omuza yol yürüdüğümüz bütün yol, dava ve kader arkadaşlarımdan, ülküdaşlarımdan ve bütün hemşehrilerimizden helallik dilerim. Bizim de hakkımız varsa; Büyükten küçüğe, Bizi seven sevmeyen, Bütün ülkücülere analarının ak sütü gibi helal olsun.. Allah’a emanet olun.. Kamuoyuna saygı ile duyurulur”ifadelerini kullandı.