Başkan Sadak'tan Soyer'e Tepki!

Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek'in açıklamalarına sert tepki gösterdi...

Başkan Sadak'tan Soyer'e Tepki!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile CHP Parti Meclisi Üyesi Nevaf Bilek'in açıklamalarına sert tepki gösteren Elazığ Akıncılar Derneği Başkanı Tevfik Sadak, "geçmişe düşmanlık şuursuzluktur" dedi. ,

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100'üncü yıl dönümü etkinliklerinde Osmanlı'yı suçlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in açıklamalarının şuursuzluktan öte gaflet olduğunu ifade eden Başkan Sadak, kullanılan bu dilin İzmir’i düşmandan kurtaran milli ruhu değil, tarihin her döneminde Osmanlı ve Türkiye’ye düşman olan Yunan ağzı ve üslubu olduğunu ifade etti. 

"BİLİNÇALTINDA OSMANLI VE TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI YATIYOR"
CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ardından yine CHP Parti Meclisi olan Nevaf Bilek’in "Diyarbakır Kürdistan'ın önemli bir şehridir" açıklamasının, Türkiye’nin bağımsızlığına ve egemenliğine ciddi bir saldırı olduğuna dikkat çeken Başkan Sadak, bu açıklamaların sıradan bir siyasi açıklama olarak görülemeyeceğini bilinçaltında Osmanlı ve Türkiye düşmanlığı yattığını dile getirdi.

"DÜŞMANLIKLARINI AÇIKÇA İLAN ETTİLER"
CHP’nin halka hizmet ve özellikle ana muhalefet partisi olarak başta ekonomik sorulanlarla ilgili projeler üretip halka paylaşmak yerine, bilinçaltında gizledikleri Osmanlı ve Türkiye düşmanlıklarını açık ettiklerini ifade eden Sadak, “Akıncılar ve Mehmetçiklerimiz dört bir cephede savaşıp başta Yunanlılar olmak üzere düşmanları denize dökse de düşmanın ağzından konuşarak Osmanlıya laf söyleyen, Diyarbakır’ı Kürdistan ilan eden isimlerin varlığı ve hezeyanları, her kesim tarafından sorgulanması ve ders çıkarılması gereken önemli bir olaydır. Geçmişinden utanan ya da ülkesinin bir bölümüne özerklik vaat eden zihniyetleri halkımızın çok iyi tanıması kadar, bunlarla yol yürüyen kesimlerin de bu açıklamaları bir kez değerlendirip ona göre tavır alması gerekmektedir” dedi.