Başkan Şerifoğulları'nın Projeleri Şehre Değer Katıyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yaptığı başarılı çalışmalar ile şehre değer katmaya devam ediyor...

Başkan Şerifoğulları'nın Projeleri Şehre Değer Katıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehre değer katan projelerle yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kamuoyunda büyük takdir toplamaya devam ediyor. 

Şantiye belediyeciliğinin gereksinimlerini yerine getiren Elazığ Belediyesi bu anlamda kamuoyunun takdirini kazanıyor. Göreve gelmeden 11 ana başlıkta 100 projesini kamuoyu ile paylaşan Başkan Şerifoğulları, hedefe emin adımlarla ilerliyor. Bugün kentin doğusundan – batısına, kuzeyinden güneyine belediye çalışmaları süratle devam ediyor.

SÖZ VERDİĞİ PROJELER HAYAT BULUYOR
Şehrin gelişimine katkı sağlamak adına Elazığ Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelere her geçen gün birileri ekleniyor. Mini Terminal Binası inşası geçtiğimiz aylarda tamamlanarak hizmete sunulurken, şimdilerde Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde hummalı bir çalışma söz konusu.

Yine şehrin iki noktasında inşa edilen Kent Meydanı ve Yer Altı Otopark projeleri aralıksız sürüyor. Mehmet Akif Ersoy Lisesi ile Valilik Meydanı arasında inşası süren projede 900 araçlık yer altı otoparkı yer alırken, Postane Meydanı’nda ise 224 araçlık otopark inşa ediliyor.  Başkan Şerifoğulları’nın projeleri arasında yer alan Traktörcüler Sitesi’nde de çalışmalarda sona gelindi. Yılların sorunlarına bir bir neşter vuran Elazığ Belediyesi hem sosyal hem de kültürel belediyecilikte de adından söz ettiriyor.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI VATANDAŞIN DERDİYLE DERTLENİYOR
Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından biri olan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları vatandaşın derdiyle dertlenip gecesini gündüzüne katarak, daha çok gelişmiş bir Elazığ hedefi adına çalışmalarını yürütüyor. Gün içerisinde şehrin muhtelif mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Şerifoğulları eksikliklerin tamamlanması adına ilgili birimlere anında bilgi veriyor.

YILLARIN SORUNLARINA NEŞTER VURULUYOR!
Elazığ Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde birinci kısım altyapı ihalesi gerçekleştirildi. Yıllardır konuşulan ve bir türlü çözüme kavuşmayan alt yapı meselesinin de artık tarih olacağını kaydeden Başkan Şerifoğulları, Elazığ’ı gerek alt yapı gerekse üst yapı imalatlarıyla bölgede lider konuma taşıyacaklarını belirtiyor. 

YAZ SEZONUNDA ÇALIŞMALAR ARTACAK
Yaz sezonu ile birlikte belediye çalışmaları büyük bir tempoda ilerlerken, Park Bahçeler, Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin yeni bulvarlar başta olmak üzere TOKİ tarafından inşa edilen konutların bulunduğu mahallelerde çalışmalarını sürdüreceği ifade ediliyor. 

YAŞANABİLİR KENTLER SIRALAMASINDA HEDEF İLK 10
Her yıl yapılan araştırmalarla yaşanabilir kentler sıralamasında 19’uncu sırada yer alan Elazığ, şimdilerde gözünü ilk 10’a yükseltti. Başkan Şerifoğulları bu hedefe doğru adım adım yaklaştıklarını kaydederek, amaçlarının her yönüyle gelişen ve kalkınan bir Elazığ’ı inşa etmek olduğunu ifade ediyor.