Başkan Şerifoğulları'ndan Bir Müjde Daha!

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim öncesi vermiş olduğu vaatler arasında yer alan projeleri bir bir hayata geçiriyor…

Başkan Şerifoğulları'ndan Bir Müjde Daha!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde vermiş olduğu vaatleri hayata geçiren Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'ndan müjdeler gelmeye devam ediyor. 

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde, şehrin en önemli sorunları arasında yer alan kalıcı fuar alanının yapılması noktasında büyük gayretler sarf eden Başkan Şerifoğulları verdiği müjdeyle Elazığ Fuar ve Kongre Merkezi yapım ihalesinin 5 Aralık 2019’da gerçekleşeceğini kamuoyuna duyurmuştu.

Bir Proje Daha Hayata Geçiyor

Seçildiği günden bu yana şehrin menfaatleri doğrultusunda birçok hizmete imza atan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’ndan bir müjde daha geldi.

Bu kapsamda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, seçim öncesi vaatleri arasında yer alan Kürsübaşı Müzesinin yapım ihalesini önümüzdeki günlerde yapacaklarını belirterek, "Tarihi Harput Mahallesinde hayata geçireceğimiz projemiz ile Harput müziğini tüm dünyaya tanıtacağız" dedi.

Seçim öncesi vaatleri arasında yer alan Kürsübaşı Müzesinin yapım ihalesini önümüzdeki günlerde yapacaklarını açıklayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, bir projede daha sona gelmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Harput’ta Kürsübaşı Müzesi Yapılacak

Kürsübaşı Müzesini Tarihi Harput Mahallesinde daha önce yer teslimi yapılan Harput Konağında yapacaklarını anımsatan Başkan Şerifoğulları; "Bilindiği üzere Elazığ, musiki konusunda Türkiye’de çok özel bir yere sahip. Eserlerinin niteliği itibarıyla çok zengin bir musiki. Tespit edilebilen 200 civarında mahalli türkü ve uzun havaya sahip olan Elazığ-Harput müziğine ait eserlerin gerçekte çok daha fazla olduğu bilinmektedir. Hemen her köyde her meşkte hiç duyulmamış bir esere rastlamak mümkün. Bu eşsiz değerleri bütün dünyaya tanıtmamız gerekiyor. Ruhu, heyecanı ve düzeni bize ait olan bu eşsiz hazinenin inşallah tüm dünyaya en güzel şekilde tanıtılmasına bizler de öncülük edeceğiz. Müzeler Şehri Elazığ Projelerimiz arasında yer alan Kürsübaşı Müzesiyle ilgili yer tahsisi daha önce yapılmıştı. İnşallah tarihi Harput Mahallesinde hayata geçireceğimiz projeyle musiki kültürümüzün tanıtımına belediye olarak çok ciddi katkılar sağlayacağız. Ben, yapım ihalesine önümüzdeki günlerde çıkacağımız Kürsübaşı Müzesinin şimdiden müzik kültürümüze ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" şeklinde konuştu.