Bayram Tatili 9 Gün Mü?

Ramazan Bayramı 10-11-12 Nisan tarihlerine denk geliyor. Ancak milyonlarca çalışanın aklındaki soru belli... Çalışanlar sadece 8 Nisan 2024 Pazartesi izin alarak 9 gün tatil yapabilecek.

Bayram Tatili 9 Gün Mü?

Ramazan Bayramı 10-11-12 Nisan tarihlerine denk geliyor. Ancak milyonlarca çalışanın aklındaki soru belli... Çalışanlar sadece 8 Nisan 2024 Pazartesi izin alarak 9 gün tatil yapabilecek. Resmi makamlardan açıklama gelmese de turizm sektöründe hazırlıklar 9 gün tatil beklentisi ile başladı.

Turizmde Ramazan Bayramı tatili hazırlıkları başladı. Ramazan Bayramı bu yıl 10 Nisan Çarşamba gününe denk geliyor. Turizmciler, 8 Nisan'ın tatil edilmesini ve bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasını talep ediyor. Sektör temsilcileri, kararın erken açıklanmasının sektör için olumlu olacağının altını çiziyor.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), bayram tatili ile ilgili kararın erken açıklanması için çağrı yaptı. TÜRSAB Başdanışmanı Hamit Kuk, bu tür tatillerin önceden belirlenmesinin turizmcilerin daha iyi plan yapmasını sağladığını belitti.

Hükümetin erken davranmasını umduklarını belirten Kuk, Bayram Tatili'nin 9 gün olması durumunda 6 Nisan'dan 14 Nisan'a kadar tatil süreci ortaya çıkacağını ifade etti.