Benzin ve Motorine Zam!

Peş peşe gelen indirimlerin ardından bu gece yarısı benzine 43 kuruş, motorine ise 66 kuruş zam geldi. Zamlar pompa fiyatlarına yansıdı...

Benzin ve Motorine Zam!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. 9 Mayıs Salı gününden itibaren benzine 43 kuruş, motorine ise 66 kuruş zam geldi.

Fiyat artışlarıyla beraber İstanbul'da benzinin litresi 19 lira 82 kuruştan, motorinin litresi ise 18 lira 58 kuruşa yükseldi.

BRENT PETROL YÜKSELİŞTE

Dün haftaya yüskelişle başlayan Brent petrol 77 doları aşmıştı. Bugün ise 76,30 dolar bandından işlem görüyor. 

MOTORİNİN LİTRESİ 21 LİRA 4 KURUŞTAN SATILACAK

Bugünden itibaren geçerli olan fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da motorinin litre fiyatı 20 lira 98 kuruştan, Ankara'da 21 lira 40 kuruştan ve İzmir'de ise 21 lira 47 kuruştan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.