Bir Gelecek'ten Elazığ'a İki Montessori Sınıfı

Birevim'in sosyal sorumluluk projesi Bir Gelecek kapsamında Elazığ'ın Palu ilçesinde iki adet Montessori ana sınıfı oluşturuldu.

Bir Gelecek'ten Elazığ'a İki Montessori Sınıfı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Birevim’in sosyal sorumluluk projesi Bir Gelecek kapsamında Elazığ’ın Palu ilçesi Yavuz Selim İlkokulu bünyesinde Fatma Neva Çiftçi adına iki adet Montessori ana sınıfı yapıldı.

Birevim Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı ve Bir Gelecek Genel Koordinatörü Mustafa Alpay, hazırlıklarda son aşamaya gelen ana sınıflarında incelemelerde bulundu. 

İnceleme sonunda bir açıklama yapan Alpay, ana sınıfı için gerekli materyalin İtalya’dan temin edildiğini vurguladı ve açılışının kısa zaman sonra yapılacağını belirtti.

ALPAY: “ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAK”

Mustafa Alpay: “Ana sınıflarının içini Montessroi oyuncakları ile döşedik. Materyaller İtalya’dan geldi. Özel sınıflar oluşturduk. Yavrularımız, burada daha hızlı öğrenecek ve kendilerini geliştirebilecekler. Montessori yönteminin özü, çocuğa önceden hazırlanmış bir çevrede kendi kendini geliştirebileceği şekilde hareket ve faaliyet özgürlüğü tanımayı amaçlayan, kendi kendine oluşan ve gelişen bir yöntem ve sistem anlayışıdır.

Çocuğa hazırlanmış bir çevrede, çocuğun kişiliğini oluşturması için özgürlük tanıyan, kişiliğinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun kendi onuru içerisinde bireyselleşmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan, bireye özgü adil bir eğitimdir.

Bugün de Palu Kaymakamı Sn.Tayfun Deli ile birlikte sınıfları inceledik. Sınıfların kontrollerini yaptık. Sınıflar kullanılmaya hazır. Yüz yüze eğitime geçilmesi ile birlikte öğrenciler gelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde sınıfların açılışını gerçekleştireceğiz. Desteklerini bizden esirgemeyen Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye teşekkür ederim.” dedi.