Birlik Vakfı 36. Yılını Kutluyor!

Birlik Vakfı kuruluşunun 36. yıl dönümünü kutluyor...

Birlik Vakfı 36. Yılını Kutluyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Birlik Vakfı Elazığ Şube Başkanı Eray Şimşek, vakıflarının 36. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

"VAKFIMIZ, MİLLETİMİZİN BİRLİĞİNE VE ÜLKEMİZİN KALKINMASINA HİZMET ETMEKTEDİR"
Başkan Şimşek açıklamasında; "29 Mayıs 1985 yılında kurulan Birlik Vakfı’nın gayesi; Geleceğin teminatı olan insanımızın inançlı, vatansever, kültürlü ilmi seviyesi yüksek, çağdaş bilimsel ve teknolojik bilgilere sahip birer şahsiyet olmalarını sağlamak ve milletimizin birlik ve huzur içinde kalkınma ve gelişmesine katkıda bulunmaktır. Vakfımız, Vakıf senedi doğrultusunda çaba sarf ederek, üniversite gençliğinin ihtiyaçlarını gidermek için her yıl burs ihtiyacı olan öğrencilere burs imkânı sağlamaktadır. Bunu gerçekleştirmek için 1985 yılından bugüne kadar her yıl ihtiyaç sahibi ve başarılı üniversite öğrencileri burs komisyonuz tarafından seçilerek, 8 ay boyunca düzenli burs dağıtımları yapılmaktadır. Kültürel ve eğitim faaliyetlerimiz de her yıl olduğu gibi düzenli olarak devam etmektedir” dedi. 

"TOPLAM 55 İLDE ŞUBEMİZ BULUNMAKTADIR"
Vakıflarının 55 ilde şubesi bulunduğunu ifade eden Başkan Şimşek; “Vakıf senedi doğrultusunda Cumartesi günleri yapılan haftalık konferanslar ilim ve bilim adamları tarafından verilmektedir. Çeşitli dil ve el sanatları kursları açarak sene sonlarında düzenlenen sergilerde kursiyerlerin eserleri de sergilenmektedir. Aynı zamanda kuruluşumuzdan bugüne kadar her yıl Ramazan ayı boyunca verilen iftar yemekleriyle çoğunluğu Üniversite öğrencisi olmak üzere 400 kişiye iftar vermekteyiz. Her Ramazan’ın İlk Cumartesi günü düzenlenen Ananevi İftarlarımızı devlet büyüklerimizin katılımlarıyla yoğun bir kalabalık ile gerçekleştiriyoruz. Ramazan iftarlarında hanımlar ve çocuklar iftarı da gerçekleştiriyoruz. Vakfımız şu an 55  ilde bulunan şubelerimiz ve temsilciliklerimiz ile birlikte Vakıf senedimiz doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir” dedi.