Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ'ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 'Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl'de yağmur Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı(yer yer yoğun) şeklinde olacağı tahmin edilmektedir. Adıyaman'daki yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklenmektedir.' denildi.

Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl'de yağmur; Tunceli ve Bingöl'ün yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı(yer yer yoğun) şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Adıyaman'daki yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklenmektedir. Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Rüzgarların kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR:
Bölgemiz genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte, yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Bingöl ve Tunceli illerimizin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarında çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:
Elazığ Merkez: 12 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Ağın: 11 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Alacakaya:  12 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Arıcak: 13 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Baskil: 11 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Karakoçan: 11 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Keban: 14 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Kovancılar: 13 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Maden: 13 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Palu: 14 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu
Elazığ Sivrice: 11 / Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmurlu