Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ'ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 'Bölgemizde havanın parçalı yer yer çok bulutlu Malatya'nın kuzey ilçeleri, Tunceli ve Bingöl çevreleri öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir' denildi.

Bugün Elazığ'da Hava Durumu Nasıl Olacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölgemizde havanın parçalı yer yer çok bulutlu; Malatya'nın kuzey ilçeleri, Tunceli ve Bingöl çevreleri öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere yer yer aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklıklarının Malatya'nın kuzey ilçelerinin yüksek kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde hissedilir derecede azalarak mevsim normallerinin altında beklenmektedir. Bölgemizin diğer kesimlerinde ise önemli bir değişiklik beklenmemektedir. Rüzgarların öğle saatlerinde güney ve güney batılı, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzey batılı yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (40-70 km/sa) eseceği tahmin edilmektedir.
UYARILAR:
Bölgemiz genelinde rüzgarların yer yer kuvvetli ve kısa süreli kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar vb.) yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Malatya'nın kuzey ilçelerinin yüksek kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif zirai don beklendiğinden özellikle kayısı üreticileri başta olmak üzere yetkililerin ve çiftçilerimizin tedbirli olmaları gerekmektedir. Beklenen sağanak yağışlarla beraber yer yer meydana gelebilecek dolu, yıldırım, ani sel, su baskını risklerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ELAZIĞ’DA SICAKLIK DURUMU:
Elazığ Merkez: 27 / Parçalı yer yer çok bulutlu.
Elazığ Ağın: 25 / Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Alacakaya:  25 / Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Arıcak: 27/ Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Baskil: 23/ Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Karakoçan: 25 / Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Keban:27 / Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Kovancılar: 27 / Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Maden: 25/ Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Palu: 27 / Parçalı yer yer çok bulutlu
Elazığ Sivrice: 23 / Parçalı yer yer çok bulutlu