Bugün Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji 13 Bölge Müdürlüğü Elazığ'ın ve çevre illerin hava durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Meteoroloji Müdürlüğünün yaptığı açıklamada, 'Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. tahmin edilmektedir' denildi.

Bugün Hava Nasıl Olacak?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bölgemizde havanın parçalı ve çok bulutlu; Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarların güneyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette; yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Elazığ'da Sıcaklık Durumu: 

Elazığ Merkez:    30   /    Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 

Elazığ Ağın:    27  /    Parçalı ve çok bulutlu.

Elazığ Alacakaya:   26   /    Parçalı ve çok bulutlu.

Elazığ Arıcak:    27   /    Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 

Elazığ Baskil:    25   /    Parçalı ve çok bulutlu.

Elazığ Karakoçan:   29 /    Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Elazığ Keban:  29   /   Parçalı ve çok bulutlu.

Elazığ Kovancılar:   27  /   Parçalı ve çok bulutlu.

Elazığ Maden:   28   /   Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 

Elazığ Palu:   24   /   Parçalı ve çok bulutlu.

Elazığ Sivrice:   16   /   Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. 

Çevre İllerde Hava Durumu:  

MALATYA:   27 /   Parçalı ve çok bulutlu.

BİNGÖL: 27   /  Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere hafif, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

TUNCELİ:   27  /   Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

ADIYAMAN:   30   /   Parçalı bulutlu.