CHP'li Belediyeler Elazığ'a Okul Yaptıracak

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ'a okul yaptıracak iki belediyeye teşekkür ederek 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu'na ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'e Elazığ'ımıza böylesine anlamlı katkı yapacakları için teşekkür ediyorum' dedi

CHP'li Belediyeler Elazığ'a Okul Yaptıracak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

24 Ocak 2020 yılında Elazığ’da meydana gelen deprem sonrası birçok okul ağır hasarlı olup yıkıldı. Milletvekili Erol, İstanbul ve İzmir Belediyesi tarafından Elazığ’da yapılacak olan okullar için teşekkür etti.

EROL: VALİLİĞİMİZİN UYGUN GÖRECEĞİ YERDE TAM DONANIMLI BİR OKUL YAPMA KARARI ALINMIŞTIR
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “24 Ocak 2020’de ilimizde meydana gelen 6,8 büyüklüğünde depremde ağır hasar gören birçok okul yıkılmıştı. Devletimiz öğrencilerin eğitimlerinin aksamaması için okul yapımına başlamış ve bazı okulları da hazır hale getirmiştir. Ancak yapılan çalışmalara rağmen deprem sonrasında kentimizdeki okul sorunu hala devam etmektedir.

İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, öğrencilerimizin eğitim hayatlarında sorun yaşamamaları, evlatlarımızın mağdur olmamaları ve depremin ilimizdeki eğitim, öğretim üzerinde yarattığı olumsuz etkileri giderebilmek için İstanbul Büyükşehir Belediyemiz Valiliğimizin uygun göreceği yerde tam donanımlı bir okul yapma kararı almıştır. Yine İzmir Büyükşehir Belediyemiz de Valiliğimizin uygun göreceği bir yere İzmir'de PKK terör örgütünün saldırısını önleyen ve çıkan çatışmada şehit düşen kahraman polisimiz Fethi Sekin'in de anısını yaşatmak için şehidimizin adına okul yaptırmak için "olur" beklemektedir. Elazığ Milletvekili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e Elazığ’ımıza böylesine anlamlı katkı yapacakları için teşekkür ediyorum” dedi.