CHP'li Erol, Ankara'da ki Elazığlıları Yalnız Bırakmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ankara Elazığ Kültür Derneği'nin düzenlediği 'Peynirli Ekmek Festivali'ne katılarak Elazığlılarla biraraya geldi.

CHP'li Erol, Ankara'da ki Elazığlıları Yalnız Bırakmadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Peynirli Ekmek Festivali"ne katılan Elazığlı vatandaşlarla bir araya geldi.

Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Erol Elazığ için yürülen her yolda olacağını ifade etti. 

Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen "Peynirli Ekmek Festivali" ve bu tarz etkinliklerin Elazığ ve kültürünün tanıtımı noktasında önemli olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol yaptığı açıklamada; "bu tür etkinliler ilimiz için çok anlamlı. Bu etkinliklere katkı veren herkese canı gönülden teşekkür ederim. Tabi doğal olarak her ilde, o ilin kültürünü, geleneklerini, dostluk ve hemşerilik ilişkilerini yaşatmak için dernekler kurulur. Kendi illerini tanıtmak için  onlar yalnızca sosyal ve kültürel etkinlikler yaparlar.

Elazığ milletvekili olduğum günden bu güne kadar Türkiye genelindeki bütün Elazığlı derneklerin etkinliklerine katılıyorum ve hepsini canı gönülden kutluyorum. Yalnızca gelenek ve kültürümüzü yaygınlaştırmak için değil ülkenin genel sorunları ile ilgili, toplumsal barışa katkı sunmak ile ilgili birçok etkinlikler yaptılar. Bundan yaklaşık bir hafta önce İstanbul’da Elazığ Dernekler Federasyonlar Derneği (ELFED) başkanını Faik İçmeli başkanlığında Elazığ’daki şehit alilerimizi İstanbul’a götürerek o alileri birazda olsa  evlatlarını vatan için kaybetme duygusundan uzaklaştırarak  onlara devlet, millet ve halk adına sahiplenme duygusunu yaşattılar. O son derece güzel bir etkinlik. Geçen yıl yine ELFED Karacahmet Dergahı ile birlikte Türkiye’deki Semahlar ile ilgili bir program yaptılar. Bu sene aynı şekilde önümüzde ki dönem İstanbul’da Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda yapacağız. Ekim ayında burada Çankaya Belediyesi, Elazığ Belediyesi ve  Elazığ Valiliğimiz ve Elazığ Esnaf Odalarımızın katkısıyla yöresel ürünlerimzin tanıtılması ve pazarlanması adına Anakarada etkinliklerimiz olacak.  Bu ayın 23’ünde yine Ankara Vakfımız İzmir’de ‘’ Harput Senfoni Orkestrası’’ sunumu ve gösterisi olacak. Bunlar tek başına ayrı ayrı değerlendirdiğiniz zaman sıradan etkinlikler olsa da aslında ilimiz ve ülkemiz açısından son derece anlamlıdır. Bu gün Türkiye’nin morale ihtiyacı var. Bu gün insanların gelecekle ilgili umuda ihtiyacı var. Artık karamsar tabloları çizmeden, geçmişteki kötü örnekleri önümüze koymadan insanlarımıza daha mutlu daha refah ve yurttaşlık haklarını ve özgürlük alanlarını genişlediği bir ülkeyi nasıl yaratabiliriz ? Gençlerimize iş, aş nasıl verebiliriz ? İnsanlarımızın eğitimine katkıyı nasıl sunabiliriz ? Evde issiz oturan çocukları, anneleri ve babaları gördüğü zaman onlar kahrolmasın  diye gençlerimize iş alanlarını nasıl yaratabiliriz ? İnsanlarımızın gelecek ile ilgili kaygılarına yenmelerine nasıl katkı verebiliriz ? Bunları konuşmamız lazım. Olumsuzluklar ve yanlışlıklar üzerinden umutsuzluğu tarif etmek yerine ülkemizin değerler, milli duruşuna, yurttaşlarımızın devletine ve vatanına olan bağlığını, sadakatini konuşarak geleceğe yönelik bu ülkenin gençlerimiz, ve insanlarımız için yeni umutlar tarif etmesi lazım. Elazığlı derneklerimiz, vakıflarımız ve federasyonlarımız inanın Türkiye’nin geleceği için bir umut. Çünkü, Türkiye’deki bütün toplumsal sorun ve olaylara, kültürümüzün zenginliğiyle, geleneklerimizin, göreneklerimizin zenginliğiyle ilgili bulundukları her yerde katkı sunuyorlar.

Öncelikle bu alanı tahsis eden Kahramanlardan Belediye Başkanımızı, kaymakamımıza, ayrıca bu etkinliğin sponsorluğunu yapan Prof. Dr. Yasemin Açık hanımefendiye canı gönülden teşekkür ederim. Elazığ Kültür Dernek Başkanımız Mehmet  beye, Federasyon başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.