Çoban, Karaçorlular İle Bir Araya Geldi

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, seçim çalışmaları kapsamında Karaçorlular ile bir araya geldi.

Çoban, Karaçorlular İle Bir Araya Geldi

lazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, seçim çalışmalarına devam ediyor.

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Çoban, Karaçorlular ile bir araya geldi.

Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban, “yol doğru, yolcu inanmış, yolculuk ise mübarektir" dedi. Çoban yaptığı açıklamada; “Bizim şehir sevdamızda insana değer, mazluma hürmet, mağdura yakın alaka hakimdir. Bazı insanlar vardır ki, parlayan yıldız gibidirler. Kendi varlıkları ile başkalarının hayatını renklendiren uzak yıldızlar. En karamsar zamanlarda dahi yüzünü, o yıldızlara dönenlerin yolları aydınlanır. O insanlar el için yaşar, el için ölürler. İşte bizler, Elazığ sevdası için yaşayan ve Elazığ sevdası ile ölecek ölenlerdeniz. Siyasi, ideolojik, mezhep, köken ve dünya görüşü ayırt etmeksizin, herkesi kucaklayan, tokalaşan, derdine kafa yoranlardanız. her türlü bozguna, kirli sermayeye, iftiralara, ihanetlere ve icazetlilerin oyunlarına dur diyen, karşı çıkan yine bizleriz. Milletimiz korkmasın, bizim bu şehre karşı konuşacaklarımız vardır. Biz vatandaşımızın dertlerini kulislerde değil, sofralarda dinledik. Düğünlerinde var olduk ki mutluluklarına şahit olalım. Cenazelerinde bulunduk ki acılarına ortak olalım. 15 senedir, yılmadan yıkılmadan hep bir adım ötesini düşleyerek, şehrimizin en ücrasından en orta noktasına kadar varlığımızı sürdürdük. Şimdi günü geldi, sahneye çıktık. Perdeler kapanır ve ışıklar sönerse hepimiz karanlıkta kalacağız, bunu biliyoruz. Bir kampanya başlatmıştık. Her evden bir oyunuzu istiyorum. Çünkü bizim her evde, her kalpte, bir yaşanmışlığımız, bir anımız mevcuttur. Bu şehrin her köşesini, her sokağını, her köyünü bilir, her sorununa da çözümümüz vardır. Karaçor köprüsünün yapılması gerektiğini 2010 dan beri haykırarak söylüyorum. Verin bana yetkiyi, çözümü bizde olan her problemimizi Ankara’ya taşıyalım, takipçisi olalım. Siyaset kurumu nasıl çalışırmış, bunu vatandaşımıza hissettirelim. Bugün burada, Karaçorlular buluşması olarak bana güç verdiniz. Bölgenin bir vekili olacağının altını, alkışlarınızla çizdiniz. Bu şehrin bir mankene değil, kendini temsil kabiliyet becerisinde olan bir vekil seçmesi gerektiğini buraya gelerek gösterdiniz. Burada, sizlerin huzurunda ifade etmeliyim ki, pişman etmeyeceğim sizi. Sizlerin desteği ile güçlü bir şekilde gittiğim parlamentoda, Elazığ için, Elazığ sevdalıları için, güvenlikçiliğe ve temizlikçiliğe mahkum edilmiş geleceğimiz olan gençlerimiz için, 15 senedir olduğu gibi gece uyumadan gündüz oturmadan çalışacağım. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Sefer bizden zafer Allah’tandır.” dedi.

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban’a coşkulu karşılamalar yapan Karaçorlular, destek cümlelerini şöyle ifade etti:

“Biz Karaçorlu bir bakan istiyoruz. Seni en güçlü şekilde meclise gönderip hükumetten isteyeceğiz bunu. Seni bakan yapacağız.”

“Sen bizim evladımızsın. Düğünümüzde de sen vardın, taziyemizde de sen vardın. Seçimden seçime gelen insanların samimiyetine güvenmiyoruz. Karaçor evladının yanında, kararını vermiştir. Allah muzaffer eylesin.”

“Ben muhtarım. Her zaman seçimler olur, ismini bile bilmediklerimiz kapımıza dayanır. 5 vekil Ankara’ya gittiğinde kapısını çalacağımız, numarasının cebimizde olduğu yalnızca sen olursun. Hastamda da seni arıyorum, çocuğuma iş ararken de seni arıyorum. Yalnızca sana ulaşabiliriz, bunu biliyorum. Bu iş bitmiştir sayın vekilim.”