Çocuklarda depremin izleri silinmeye çalışılıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle birlikte Elazığ'daki KYK yurdunda kalan öğrenciler için ahşap boyama etkinliği düzenlendi. Öğrenciler kendilerine hediye edilen ahşap oyuncakları önce boyadı, ardından oynadı.

Çocuklarda depremin izleri silinmeye çalışılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından aileleriyle birlikte Elazığ’daki KYK yurdunda kalan öğrenciler için ahşap boyama etkinliği düzenlendi. Öğrenciler kendilerine hediye edilen ahşap oyuncakları önce boyadı, ardından oynadı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından evi yıkılan veya hasar gören vatandaşlar, Elazığ’daki KYK yurtlarında misafir ediliyor. Depremzedelerin günlük bütün ihtiyaçları burada karşılanırken, talepleri de Valilik koordinesinde yerine getiriliyor. Bunların yanı sıra depremden etkilenen çocuklara psiko-sosyal destek vermek amacıyla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafında ahşap boyama etkinliği düzenlendi. Merkezde yapılan ahşaptan oyuncaklar çocuklara hediye edildi. Ardından çocuklar oyuncaklarını istedikleri renge boyayarak oynadı.

İzzet Paşa Kız Öğrenci Yurdunda birçok ilden gelen depremzede vatandaşın olduğunu dile getiren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Tabar, "Allah devletimize zeval vermesin. Vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Bizler de Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki hocalarımızla birlikte ahşap boyama etkinliği yaptık. Atölyemizde ahşap oyuncaklar ürettik ve boyaları temin ettik. Çocuklarımızın psiko-sosyal destek çalışmaları çerçevesinde depremin etkilerini atlatmaları, eğlenmeleri ve el becerilerini geliştirmeleri için buradayız. Çok mutlu oldular. Bu bizi daha da motive etti. Buna benzer etkinlikler planlayarak çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunmaya çalışacağız" dedi.

Usta Öğretici İlknur Okur ise, "Halk Eğitim Merkezi olarak buraya depremzede çocuklarımız için etkinliğe geldik. Ahşap boyama yapıyoruz. Psiko-sosyal olarak destek veriyoruz ve etkinlikler yapıyoruz. Çok eğlendiler ve çok mutlular. Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz" diye konuştu.