Dere Yataklarındaki Kirlilik Önleniyor

Elazığ Merkez Karşıyaka Mahallesindeki Şorşor Deresi ve yan kollarındaki dere yatağı düzenlemesi ve temizliği yapılarak taşkın riski ve çevre kirliliği önlendi.

Dere Yataklarındaki Kirlilik Önleniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğü tarafından, Merkez Karşıyaka Mahallesindeki Şorşor Deresi ve Yan Kollarındaki dere yatağı düzenlemesi ve temizliğinin yapılması için 02.03.2021 tarihinde bir adet Gradall, bir adet Traktör kepçe (4*4), iki adet Kamyon ile çalışmalara başlatılmıştı.

Çalışmalar kapsamında 3.000 metre uzunluğundaki dere yatağı kesiminde bulunan 2.000 metreküp kazı yapılarak depo yerlerine nakledilmek suretiyle dere yatağı rüsubat, ağaç, çöp ve benzeri maddelerden temizlendi ve olası bir taşkın riski azaltılarak çevreye yayılan kötü kokular önlendi.

Müdürlük yaptığı açıklamada 'Bundan sonraki süreçte, bu dere yatağı çevresindeki hemşerilerimizin bu derelerin evsel ve hayvansal atıklarla kirletilmemesi için gereken hassasiyeti göstererek, çevre kirliliğine yol açan görüntülerin yeniden oluşmasına fırsat vermeyeceklerine inanıyor. Hayırlı olmasını diliyoruz.' dedi.