Deva Partisi Merkez İlçe Kongresi Yapıldı

Deva Partisi Elazığ Merkez ilçe 1. Olağan Kongresi gerçekleşti....

Deva Partisi Merkez İlçe Kongresi Yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Deva Partisi Elazığ Merkez ilçe 1. Olağan Kongresi gerçekleşti. Tek listeyle gidilen kongrede başkanlığa Av. Mehmet Kangal seçildi.

'Çözüme Odaklanmış Bir Siyasi Çizgide İlerleyeceğiz'
Deva Partisi Merkez İlçe Başkanı Av. Mehmet Kangal, 1 Olağan kongrede yaptığı konuşmada, “Bir umut hareketi olarak Türk siyasi arenasına çıkan partimiz tarihsel bir sorumlulukla ülkemizi her alanda inşa taahhütlünde bulunmuştur. Bu öyle bir inşa sürecidir ki en temel insan haklarından olan düşünce özgürlüğüne vurulan zincirlerin kırılmasıdır. Geleceğimizin ve beraberliğimizin teminatı olan ancak özü unutulmuş sadece dillerde yer alan demokrasimizin yeniden canlandırılmasıdır. Burada benim ve tüm ekibimin yegane amacı demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkelerinden taviz vermeden yıkıcı siyasi üslup kullanmadan çözüme odaklanmış bir siyasi çizgide ilerlemektir” dedi. 

'Boşaltılmış Mahalleler Kimsesiz Bir Şehir Görüntüsü Veriyor'
Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan ise, “Son zamanlarda Elazığ maalesef çevre illere göre kıyaslandığı zaman ve devlet bütçesinden kendisine aktarılan yatırımların azlığından, son 10 yıl içerisinde maalesef insanlarımızda bir sahipsizlik algısı oluşmuştur. Kimsesizlik algısı oluşmuştur. Elazığ şimdi genel başkan yardımcım ile sokaklarda gezme fırsatı bulduk. Harabe binalar adeta İdlib’i andıran görüntüler, aylarca yıkılmayı bekleyen, boşaltılmış mahallelerde kimsesiz bir şehir görüntüsü vermektedir” şeklinde konuştu.

''Her Alanda Geriye Gidiyoruz'
Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çanakçı, “Türkiye her alanda hem dünyanın gerisinde hem de geçmişte kendisinin ortaya koyduğu performansa göre ciddi anlamda geriye gitmektedir. Son 10 yılda en iyi performans gösterdiğimiz döneme göre demokrasi endeksindeki puanımız yüzde 29 özgürlük endeksindeki puanımız yüzde 42 oranında gerilemiştir. Dünya genelinde 128 ülke içerisinde yönetimde şeffaflıkta 97’nci temel haklarda ise 123’ncü sıradayız. Basın özgürlüğünde 180 ülke içerisinde 154’ncü sırada yer alıyoruz. Türkiye bunları hak etmiyor” diye ifade etti.

Gerçekleşen kongre sonucu Merkez İlçe Başkanlığına Mehmet Kangal seçilirken, yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;

Ali Aygören, Mehmet Ali Alataş, Nurgün Zorlu, Mehmet Karakoç, Burak Çebeloğlu, Kürşat Gündoğan, Recep Albayrak, Enes Yelman, Ali Aslan Emre, Serkan Celayir, Ozan Yazıcı, Mehmet Tuncer ,Erşan Şahin, Tuncay Bektaş, Soyer Orhan, Güçlü Doğan, Nihal Çetinkaya, Ahmet Kemerli, Özkan Albağa.