Duman, Aday Adaylığını Açıkladı

Elazığ Belediyesinini eski müdürlerinden Makine Mühendisi Mehmet Şahin Duman, AK Parti'den Elazığ milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Duman, Aday Adaylığını Açıkladı

Elazığ Belediyesinde çeşitli kademelerde uzun yıllar müdürlük yapan Makine Mühendisi Mehmet Şahin Duman, AK Parti Elazığ Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

"GAYEMİZ MEMLEKETE VE MİLLETE HİZMETTİR"
AK Parti camiasının bir ferdi olarak yola çıktığını belirten Duman açıklamasında, “Kıymetli hemşehrilerim. Kuruluşundan bugüne gönül bağı ile bağlı olduğum AK Parti camiasının bir ferdi olarak bugün yeni bir yola çıkıyorum. Çıktığımız bu yolda tek gayemiz, millete hizmet, memlekete hizmettir. Dilimizin döndüğü, gücümüzün yettiğince hemşehrilerimizin sesi, gözü olmaktır. 21 yıl önce milletimizin bağrından filizlenmiş,  milletimizle büyümüş, milletimizin menfaati, ülkemizin yarınları için kök salmış AK Parti’nin bir ferdi olmaktan, millete hizmet çatısı altında bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Biz bu davaya millet davası olduğu için sarıldık, biz bu davaya memleket davası oluğu için sarıldık. Bugün gerek yaşadığımız küresel ekonomik kriz, gerekse Elazığ’ımızın da içinde bulunduğu 11 ilimizi derinden yaralayan ve asrın felaketi olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle millet olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Devletimiz, her zorlu süreçte olduğu gibi bugün de milletinin yanında olmuş, yaraların sarılması adına gerekli adımları atmış ve atmaya da devam etmektedir. Bu zorlu süreçte gideceğimiz seçim, memleketin yeniden inşa ve ihyası açısından son derece hayati önem arz etmektedir. Ülkemiz, AK Parti iktidarıyla 21 yıldır sağlıktan ulaşıma, özgürlüklerden teknolojik devrimlere, savunma sanayinden güçlü dış politikaya çok kıymetli kazanımlar elde etmiştir. Ülkemizin güçlü adımlarla büyük bir atılım yaptığı bu dönemi daha da kıymetli kılan ise demokrasimizin sırtında bir kambur gibi duran vesayet odaklarına vurulan büyük darbedir. Türkiye 21 yılda vesayetten darbeye, terörden uluslararası baskıya sırtındaki kamburlardan sıyrılmıştır”

"HİZMETLERİN İLMEK İLMEK İŞLENECEĞİ BİR DÖNEM"
Türkiye’nin daha güçlü ve kararlı adımlarla tarih yazacağı bir döneme giriyor olması açısından son derece önemli bir seçim olduğunu belirten Makine Mühendisi Duman; “Bu seçim gerek Ortadoğu’da, gerek Rusya ve Ukrayna krizinde, gerek sınırındaki terör olaylarına karşı ortaya konulan iradede, gerek Orta Asya’da ve gerekse Batı dünyasında kararlı ve dik duruşuyla dış politikada etkin güç kazanan Türkiye’nin daha güçlü ve kararlı adımlarla tarih yazacağı bir döneme giriyor olması açısından da son derece kıymetli bir süreçtir. 14 Mayıs seçimleri Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla ülkemiz için yepyeni atılımların hayata geçeceği bir dönem olacaktır. Türkiye ve Türkiye’nin aydınlık geleceği belirsizliğe, daha yolun başında şahsi hesaplarla yapboza dönen zihniyetlere teslim edilemeyecektir. Milletimiz aydınlık ve güçlü yarınları için tek yumruk, bir kez daha iradesine sahip çıkacak, geleceğini emin ellere teslim edecektir. Bugüne kadar bulunduğum tüm görevlerde olduğu gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yürüyeceğimiz millete hizmet yolculuğumuzda da tek gayemiz, millete hizmet yolunda bir nefer olmak, şehrimizin ihtiyaçları, menfaatleri için gayret göstermek olacaktır.  ‘Türkiye Yüzyılı’nın inşasının başlayacağı bu dönemin, önce 2020 depremi ardından gelen pandemi ve son olarak yaşadığımız asrın felaketiyle sarsılan Elazığ için, Elazığ’ın yarınları için hizmetlerin ilmek ilmek işleneceği bir dönem olmasını diliyorum. Partimizin üst düzey yetkilileri ile yaptığımız istişareler sonrası ülkemize ve şehrimize hizmet şuuruyla 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek 28. dönem milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı olduğumu paylaşıyor, 14 Mayıs seçimlerinin ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Duman, Aday Adaylığını Açıkladı