Eğitim'de Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz

TÜBİTAK'a ilimizden yapılan 69 projeden 41'i sergi açmaya haz kazanarak büyük bir başarı sağladı. TÜBİTAK 4006 kapsamında illerin desteklenme oranı Türkiye ortalaması % 34,55 iken Elazığ'da bu oran % 59.42'ye ulaştı.

Eğitim'de Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı kapsamında bu yıl Türkiye genelinde 13.541 okul tarafından proje başvurusu gerçekleştirildi. TÜBİTAK tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda sadece 4.478 çalışma destek almaya hak kazandı. 

Elazığ’da ise başvurusu yapılan 69 projeden 41’i sergi açmaya haz kazanarak büyük bir başarı sağladı. TÜBİTAK 4006 kapsamında illerin desteklenme oranı Türkiye ortalaması % 34,55 iken Elazığ’da bu oran % 59.42’ye ulaştı.
 
Başvuruda bulunan projelerinin büyük kısmı onaylanan ilimizin bu başarısı eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmalar ile artarak devam ediyor.
 
Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk konu ile ilgili yaptığı açıklamada; "2023 Eğitim vizyonu kapsamında Elazığ olarak çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirtti. Öğrenci odaklı eğitim anlayışı ile yapılan tüm çalışmaların öğrenci başarılarını arttırmaya devam ettiğini vurgulayan Gürtürk; “Biz biliyoruz ki Türkiye’nin geleceği mutlu ve geleceğe güvenle bakan çocukların zihinlerinde ve yüreklerinde şekillenecektir.
 
Ben yaptıkları değerli çalışmalarla ilimize bu mutluluğu yaşatan tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimi bir kez daha kutluyorum.
 
Türkiye’nin geleceği ancak ve ancak milli ve yerli teknolojinin gelişmesi ve kullanılması ile mümkün olacaktır. TÜBİTAK bu açıdan çocuklarımıza kendilerini yetiştirmeleri için önemli fırsatlar ve imkanlar sunuyor. 4006 Bilim Fuarlarında çocuklarımız zihinlerindekini uygulamaya koyabilme imkanı buluyor.
 
Türkiye ortalamasının yaklaşık 16 puan üzerinde olmamız bu işi ne kadar ciddiye aldığımızın bir göstergesidir" dedi.