Elazığ'a Bu Ayrım Neden!

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgöze'ler, geçtiğimiz gün Düzce'de meydana gelen depreminden ardından 'Afet Bölgesi' ilan edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Elazığ'a Bu Ayrım Neden!

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Servet Gürgöze'ler, geçtiğimiz gün Düzce'de meydana gelen depreminden ardından "Afet Bölgesi" ilan edilmesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak; "Biz Elazığlılar 7’den 77’ye hepimizin beklentisi şehrimizin afet bölgesi ilan edilmesini sağlamaktı. Ama ne yazık ki Elazığlıya bu çok görüldü. Soruyoruz iller arasında neden bu ayrım yapılıyor? " dedi.

"BU AYRIM NEDEN YAPILIYOR?"
Başkan Gürgöze'ler yaptığı açıklamada, "Elazığ 2020 yılında 6.8lik depremde 44 canını toprağa koyarken, 34 bin konut hasarlanmış ve insanlarımız kış ayında Devletimizin ve Türkiye’mizin dört bir tarafından gelen yardımlarla hayata tutunma mücadelesi vermiştir. Şehrimiz, yaşadığımız bu depremden sonra 27 Aralık 2020 tarihinde 5.3 lük ikinci bir depremle sarsıldı. Elazığ tüm bunları yaşarken göç veren, ekonomi ve istihdam açısından zorluklar yaşayan bir il olmuştur. O dönem hükümetimizin bakanları şehrimizde kalarak yaşanan olayların takipçisi olmuşlardır. Biz Elazığlılar 7’den 77’ye hepimizin beklentisi şehrimizin afet bölgesi ilan edilmesini sağlamaktı. Ama ne yazık ki Elazığlıya bu çok görüldü. Soruyoruz iller arasında neden bu ayrım yapılıyor? Şehrimiz bazı haklardan neden mahrum bırakılıyor? İktidar kanadından 4 tane vekilimiz neden bu şehrin sesi olamadılar? İşte tüm bunların sonucunda "Bu Şehir Sahipsiz" diyoruz. Düzce "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edilirken Elazığ da yaşanan Doğu ve güneydoğu Anadolu’dan birçok ilde hissedilen bu doğal afette şehrimize uygulanan ayrımcılığı dünde sorduk bugünde soruyoruz? Yetkili makamlardan konuyla ilgili açıklama bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.