Elazığ'a Yeni Spor Salonu!

24 Ocak Elazığ depreminden sonra Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin SARAN ve yönetim kurulunun söz verdiği spor tesisi Aksaray Mahallesinde kurulacak.

Elazığ'a Yeni Spor Salonu!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yaşanılan pandemi nedeniyle başlanamayan spor salonu inşaatına bugün Saran Holding müteahhitlerinden Erdem OKÇUOĞLU bir ziyaret gerçekleştirdi.

Yapılan ziyaret sonrasında Spor Tesisi, Aksaray Mahallesinde 2.Ligde voleybol takımının olması, dezavantajlı bir Mahalle olması ve spor tesislerinin de az olması nedeniyle Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüyle uzmanları tarafından Aksaray Mahallesinde yapımına karar verildi.

 Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından verilen karar Saran Holding yönetim Kuruluna sunulacağı öğrenildi. Yönetim Kurulunca verilen kararın onaylanması durumunda spor tesisinin temeli önümüzdeki günlerde atılacak.

Bugünkü ziyarette Aksaray Mahallesi Muhtarı Özcan BAL; ‘’Saadettin Saran ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Bu Mahalle özellikle voleybol da çok başarılı işlere imza attı. Salona çok acil ihtiyacımız var. Yapılması durumunda kendilerine minnet duyacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Mustafa GÜR; ‘’Saadettin Bey’e yapacakları spor salonuyla Elazığ sporuna vermiş oldukları katkılarından dolayı yönetimim adına teşekkürleri bir borç bilirim.’’ Dedi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren;  ’’Sadettin Saran Bey’in daha önce sözünü vermiş olduğu spor salonu nedeniyle ilimize gelen Erdem OKÇUOĞLU Bey’e öncelikle hoş geldiklerini belirten Eren, yapılacak olan spor salonu ile birlikte şehrimizin özellikle güney bölgesindeki sportif ve sosyal açıdan yapılacak faaliyetlerde spor salonu önemli bir görev üstlenecektir. Çok uzun yıllar voleybolda alt yapı pozisyonunda olan Aksaray Mahallesinde 2.Ligdeki voleybol takımımızın hem ligde müsabakalarında mücadele ettiği için hem de özellikle dezavantajlı Mahallemizdeki çocukların kötü alışkanlıklardan korunması yönünde sporla uğraştıklarından dolayı mahallemize ciddi bir sosyal ve kültürel katkı sunacaktır.

Bu vesileyle Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin SARAN Bey’e Elazığ Sporu adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.’’ Dedi.