Elazığ Belediyesinden Aşure Etkinliği

Paylaşmaya, hoşgörüye, birlik ve beraberliğe dikkat çekmek isteyen Elazığ Belediyesi, Muharrem ayının 10. gününe tekabül eden Aşure günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

Elazığ Belediyesinden Aşure Etkinliği
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi, Muharrem ayının 10. gününe tekabül eden Aşure günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

İLK ETKİNLİK KADIN YAŞAM MERKEZİNDE OLACAK
İlk olarak Elazığ Belediyesi Kadın Yaşam Merkezinde saat 14.00 da İl Vaizesi Zaika Bozkurt Budak tarafından kadınlara yönelik muharrem ayının önemi ve ehlibeyt sevgisi konulu seminer düzenlenecek. Seminer sonunda ise Kerbela şehitleri için Kur'an-ı Kerim okunarak dualar edilecek. Program bitiminde ise katılımcılara bolluk, bereket ve paylaşmanın simgesi olan aşure ikramı yapılacak.

"PROGRAM KÜLTÜR PARK'TA GERÇEKLEŞECEK"
Program doğrultusunda saat 19.00 da ise Kültürpark’ta Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın da katılımıyla “Aşure Günü” etkinliği gerçekleştirilecek.  

Elazığ Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kardeşlik ve dostluk duygularını pekiştirmek, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak üzere bu akşam saat 19.00 da Kültürpark’ta gerçekleştirilecek “Aşure Günü” programına tüm halkımızın davetli olduğu kaydedildi.

Elazığ Belediyesinden Aşure Etkinliği