Elazığ Belediyesinden Kapsamlı Temizlik Çalışması

Elazığ Belediyesi, daha yaşanılabilir bir Elazığ için başlattığı temizlik kampanyasına her hafta iki mahallede gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarıyla devam ediyor.

Elazığ Belediyesinden Kapsamlı Temizlik Çalışması
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çevre bilincini artırmak ve vatandaşlara daha temiz bir şehir yaşantısı sunmak için 39 mahallenin tamamını detaylıca temizlemeyi sürdürüyor.

MAHALLELERDE KAPSAMLI TEMİZLİK YAPILDI
Geçtiğimiz hafta Yeni Mahalle ve Hilalkenti temizleyen ekipler bu hafta da mesailerine şehrin yoğun nüfuslu mahallelerinden olan Ataşehir ve Abdullahpaşa ile devam etti.

Özellikle park ve yürüyüş yollarını temizleyen ekipler, çevreye yayılan yaprak ve ambalaj atıklarını süpürerek çöp taksilerle taşıdı. Cadde ve kaldırımları basınçlı suyla temizleyen ekipler, mahalle aralarında gelişigüzel oluşan yabani ot ve bitkileri ise kepçe yardımıyla temizleyerek hafriyat kamyonlarına aktardı. 

BUHARLI ARAÇLARLA DEZENFEKTAN ÇALIŞMASI
Gerçekleştirilen temizlik çalışmaları kapsamında mahalle içerisinde bulunan otobüs durakları, çeşmeler ve çöp konteynerleri ise buharlı araçlarla yıkanarak hijyenik hale getirildi.