Elazığ'da 239 Kaza Meydana Geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı tarafından yayımlanan trafik istatistik bülteninde yer alan bilgilere göre, Elazığ'da mart ayında meydana gelen 239 trafik kazasında 191 kişi yaralandı.

Elazığ'da 239 Kaza Meydana Geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı istatistiklerine göre Elazığ’da Mart ayında 239 trafik kazası meydana geldi. İstatistiklere göre, kentte meydana gelen 239 kazada hayatını kaybeden olmazken 191 kişi yaralandı. Kazaların 91’i yaralanmalı olurken, 148 trafik kazasının ise maddi hasarlı olduğu açıklandı.

Trafik kazalarında en sık görülen sürücü hataları ise şöyle sıralandı:

’’Araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, şerit izleme ve değiştirme kuralına uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı vermemek, alkollü olarak araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek ve hatalı şekilde veya yasak olan yerlere park etmek."