Elazığ'da 415 Personel Alınacak!

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Abdullah Balcı, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Elazığ'da 415 adet personel alınacağını duyurdu...

Elazığ'da 415 Personel Alınacak!

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Abdullah Balcı, Milli Eğitim Bakanlığının Covid-19 salgını nedeniyle temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım onarım hizmetlerini gerçekleştirmek üzere 81 ilde toplamda 60.000 kişilik kontenjan talebinin olduğunu ifade ederek, programın 12 Eylül’de başlayacağını bildirdi.

Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Abdullah Balcı açıklamasında, 415 kontenjanın tahsis edildiğini belirterek “Program başvurularının 24–28 Ağustos tarihlerinde, asil ve yedek katılımcıların % 100 Noter kurası ile belirlenerek 12 Eylül’de programın başlatılacağı kararlaştırılmıştır.Katılımcılar başvuru tarihinde adres kayıt sisteminde kayıtlı olduğu merkez veya ilçe noter kurasına tabi tutulacak olup noterden çıkması halinde nüfusa kayıtlı olduğu yerde görevlendirilecektir. Programa başvurular e-devlet, Alo 170 ve İŞKUR internet sitesinden (esube.iskur.gov.tr) adresinden yapılabilecek olup İŞKUR İl Müdürlüğünden herhangi bir başvuru alınmayacaktır” ifadelerine yer verdi.

Başpvuru şartları; 
Hane gelirinin asgari ücretin 1,5 katının (8.250,52 TL) aşmaması,
Başvuru tarihinde işsiz olması,
18 yaşını doldurmuş olması,
Emekli ve Malul Aylığı almaması,
Öğrenci olmaması, (Açık Lise ve Açık Öğretim Öğrencileri hariç)
Aynı adreste ikamet eden başvuru sahiplerinden yalnızca bir tanesi programdan yararlanabilecektir.
Katılımcıların toplamda programlardan yararlanma süresi  9 ay’dır.

Merkez ve ilçe dağılımları;
Elazığ Merkez …285
Ağın ……………...5
Alacakaya ………..5
Arıcak …………..15
Basgil …………….5
Karakoçan ………25
Keban……………..5
Kovancılar ………35
Maden …………..10
Palu ……………..20
Sivrice…………….5