Elazığ'da Aşılanan Kişi Sayısı Açıklandı

Koronavirüs aşı haritası sağlık bakanlığı tarafından erişime açıldı. Açıklanan aşı haritasında Elazığ'da 22 Şubat 2021 tarihi itibariyle toplam 53 bin 209 kişi aşılandı.

Elazığ'da Aşılanan Kişi Sayısı Açıklandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’de aşılama çalışmaları devam ediyor. Hekim ve sağlık çalışanlarının aşılanmasının ardından yaşlı ve engelli bireylerin aşılamaları da devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın sayfasında paylaşılan bilgilere göre Elazığ’da 22 Şubat 2021 tarihi itibariyle toplam 53 bin 209 kişi koronavirüs aşısı oldu. İlk doz öncelik olarak sağlık kurumlarında çalışanlara ardından yaşlı, engelli ve koruma evleri gibi yerlerde çalışanlara daha sonra ise 65 yaş üstü bireylere yapılıyor.

50-64 YAŞ ARASI KİŞİLER AŞI OLACAK

İkinci aşamada öncelikli sektörler çalışanları aşı olacak. Bunlar; Bakanlıklar, kritik görevlerdeki kişiler, cezaevleri, eğitim sektörü, gıda sektörü ve 60-64 yaş arası bireyler ve 50-64 yaş arası kişiler olacak. Üçüncü aşamada da kronik hastalığı olan kişiler ve diğer yaş grupları.

Dördüncü aşamada ise aşılanma sırası geldiği halde zamanında aşı yaptırmayanlar aşılanacak. Bugüne kadar COVID-19 aşılarına yönelik gerek yürütülen klinik çalışmalarda mevcut aşı uygulamalarında ciddi yan etkilere rastlanmadığı, aşılama sonrasında görülen yan etkilerin ise sıklıkla hafif olduğu kaydedildi.