Elazığ'da Bakan Kurum'a Maket Ev!

Elazığ depreminin birinci yıl dönümünde kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'un ziyaretinde 14 yaşındaki Emre Kaya, geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı maket evi hediye etti.

Elazığ'da Bakan Kurum'a Maket Ev!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Depremin birinci yıl dönümünde Elazığ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentin farklı mahallelerinde yapılan ve yapımı süren deprem konutlarını yerinde inceledi.

Ziyaretler sırasında Mustafapaşa Mahallesi’nde ikamet eden 14 yaşındaki Emre Kaya, dondurma çubukları ve tahta kaşık gibi geri dönüşüm malzemelerinden yaptığı maket evi Bakan Kurum’a hediye etti.

Kaya, daha önce Kurum’un Elazığ ziyaretinde aldığı iş sözüne karşılık ciddiyetini göstermek adına iki haftalık emeğinin sonucu özel hediyeyi yaptığını belirtti. Hediyeyi Bakan Kurum’a verdiği için mutlu olduğunu dile getiren Kaya, en büyük hayalinin ise inşaat mühendisi olmak olduğunu söyledi.

Bakan Kurum ise aldığı hediyeden dolayı Kaya’ya teşekkür ederek onunla bir süre sohbet etti ve Emre’nin yaptığı evi köylerde yapılan ‘çelik konstrüksiyon’ evlere benzetti. Kurum, ilgililere de Kaya ile yakından ilgilenilmesi için talimat verdi.