Elazığ'da Basın Müzesi ve Basın Evi Kuruluyor

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti tarafından 30 yıldır gündeme getirilen ve hala kurulamayan 'Basın Müzesi ve Basın Evi' Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın girişimleriyle sonuç buluyor...

Elazığ'da Basın Müzesi ve Basın Evi Kuruluyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

FHGC Başkanı Semih Erdem ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğullarını ziyaret etti.

Ziyarette, Cemiyet Başkanı Erdem ve yönetim kurulu üyeleri 30 yıldır kurulması için mücadele verilen Elazığ Basın Müzesi ve Basın Evi için Başkan Şerifoğulları ile istişarede bulundu. İstişare sonucunda ‘Elazığ Basın Müzesi ve Basın Evi’nin medeniyetler beşiği tarihi Harput Mahallesi’nde bulunan ve restorasyonu yapılan Sağır Müftü Konağı’nda kurulması kararlaştırıldı. Kararın ardından projelendirilmesi için talimat veren Başkan Şerifoğulları, müzenin 2021 yılı içinde hazır hale getirilip açılacağı bilgisini paylaştı.

 'BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI'NA TEŞEKKÜR EDİYORUM'
Cemiyet olarak 33 yıllık bir geçmişe sahip olduklarını anımsatan FHGC Başkanı Semih Erdem, “Yönetim olarak Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nı ziyarete geldik. Sağ olsunlar başkanımız ilimiz ve cemiyetimizle ilgili istek ve taleplerimize her zaman olumlu yaklaşıyor. Bugünde hem ziyaret ettik hem de ilimizle ilgili görüş alışverişinde bulunmak istedik. Ayrıca ziyaretimizin özel bir maksadı da ‘Elazığ Basın Müzesi ve Basın Evi’ ile ilgiliydi. Talepte bulunduk, başkanımızda olumlu karşıladı, yerini belirledik. 30 yıldır kurulması için başvurulan basın müzesi ve basın evinin kurulması aşamasına gelmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti”dedi.

"2021 YILINDA FAALİYETE GEÇECEK"
Görev süresinin 21’inci ayında olduğunu aktaran Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise,” Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimize değer katacak ve şehrimizin daha yaşanabilir, müreffeh olabilmesi adına gayretli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızda şehrimizin katmanıyla istişare edip fikir alışverişinde bulunuyoruz. Şehrimizin sorunlarını masaya yatıyoruz ve hızlı bir şekilde de sorunları çözme adına hep birlikte omuz omuza vererek gayretli bir şekilde çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz andan itibaren şehrimizin basın ve cemiyeti ile bir araya gelip hem şehrimize değer katacak projelerimizi istişare ediyoruz hem de şehrimizdeki basın mensuplarının sorunların giderme adına cemiyet başkanımız ile yönetimi sürekli talepleri itiyor. Bizler de bu istekleri geri çevirmeme, görmezden gelmemek adına gayret gösteriyoruz. Bugün başkanımız ve yönetimi çok hayırlı bir iş için bizleri ziyaret ettiler. Bizler seçim öncesi vatandaşlarımıza vadetmiş olduğumuz 11 ana başlıktaki 100 projenin arasında ‘Basın Müzesi’ ile ilgili talebimizi ve gayretimizi çok net bir şekilde sergilemiştik. Bugün da aynı noktadayız. Bugün yapmış olduğumuz istişare neticesinde şehrimizde yaşayan bir ‘Basın Müzesi’ ve ‘Basın Evi’ni 2021 yılında hayata geçirme noktasında çok net bir şekilde ve net adımlarla yapacağız”dedi.