Elazığ'da Bir İlk Daha!

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde bir İlk daha imza atılarak 'Kemiğe İmplante İşitme Cihazı Takılması' işlemi başarıylagerçekleştirildi..

Elazığ'da Bir İlk Daha!

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde uzun yıllar işitme kaybı olan hastaya “Kemiğe İmplante İşitme Cihazı Takılması” işlemi başarıyla gerçekleştirildi.

Daha önce her iki kulağından kronik kulak enfeksiyonu nedeniyle ameliyat geçirmiş olan hasta, işitme kaybı şikâyetiyle Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları kliniğine başvurdu.

Klinik ve Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Öner Sakallıoğlu tarafından muayene edilen ve tetkikleri yapılan hastanın ameliyat olması gerektiği kendisine iletildi.  Özellikli bir işlem olan ve nadiren yapılabilen bir ameliyat ile hastaya “kemiğe implante işitme cihazı takılması” ameliyatı başarı ile gerçekleştirildi.

"BAŞARILI BİR OPERASYON GERÇEKLEŞTİRDİK"
Yapılan işlemin çok spesifik bir ameliyat olduğunu, bu ameliyatın Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde ilk kez yapıldığını ve ülkemizde de nadiren uygulanabildiğini ifade eden Prof. Dr. Öner Sakallıoğlu, “ 26 yaşında bayan hastamız bize işitme kaybı şikâyetiyle başvurdu. Hastamız daha öncesinde iki defa, her iki kulağından kronik kulak enfeksiyonu sebebiyle ameliyat edilmiş. Uzun yıllardır işitme kaybı olan hastamıza, hastanemizde ilk kez yaptığımız bir ameliyatla “kemiğe implante işitme cihazı uygulamasını” genel anestezi altında başarıyla uyguladık. Hastamızın bu uygulamadan şifa görmesini, işitmesinin anlamlı bir şekilde düzelmesini bekliyoruz.” dedi.

Elazığ'da Bir İlk Daha!