Elazığ'da Coşkulu Karşılama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ak Parti Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nı yeniden aday göstermesinin ardından Başkan Şerifoğulları için Elazığ Havalimanı'nda coşkulu ve katılımın yoğun olduğu bir karşılama töreni düzenlendi.

Elazığ'da Coşkulu Karşılama

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde partisinin aralarında Elazığ’ında olduğu 11 büyükşehir ve 15 kentin belediye başkan adaylarını açıkladı.

2024 yerel seçimlerinde AK Parti’nin merakla beklenen Elazığ Belediye Başkan Adayı, 2019 yılında belediye başkanı seçilen ve görev süresi boyunca başarılı projeleri hayata geçiren Şahin Şerifoğulları oldu.

Başkan Şerifoğulları’nın yeniden aday olarak gösterilmesinin ardından Elazığ’da vatandaşlar Başkan Şerifoğulları için Elazığ Havalimanı’nda karşılama töreni düzenlendi.

Törene Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ belediye başkan adayı Şahin Şerifoğulları’nın yanına sıra, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin yıldırım, il teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Elazığlı vatandaşlara seslenen Başkan Şerifoğulları, 31 mart gecesine kadar gece gündüz demeden çalışacaklarını ifade ederek coşkulu karşılama için Elazığlılara teşekkür etti.

"BUGÜN ÇOK GURURLUYUZ, ONURLUYUZ"
Karşılama töreninde Elazığlılara senlenen Başkan Şahin Şerifoğulları; “Bugün çok gururluyuz, bugün çok onurluyuz, bugün çok ama çok heyecanlıyız ilk günkü aşkla sizlerin karşısındayız. Hemşehrilerim biliyorum ki aziz şehrimde bugün apayrı güzel, aziz şehrim bugün apayrı coşkulu. Bugün ortak sevdamız olan Elâzığ’ımız için yola devam günüdür. Şunun altını çizmeliyim ki sizlerin destekleri ve dualarıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle yeniden aday yaparak sizlerin huzuruna gönderdi sizlere kucak dolusu sevgilerini iletti. Bana bu onurlu görevi vererek sizlerin huzuruna gönderen Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bizlerin yanında olan siz kıymetli hemşehrilerime canı gönülden şükranlarımı sunuyorum bu kardeşinizin en büyük gücü sizlerin dualarıdır. Bizler bu şehir için meydanlar, yer altı otoparkları, şehirlerarası otobüs terminali, kapalı çarşı, bakırcılar çarşısını yaptık bizler bu şehir için yeni yollar açtık. En önemlisi de siz saygı değer hemşehrilerimizle güçlü gönül köprüleri kurduk. Bizleri bu şerefe taşıyan sizleri ferdi dualarıdır. Ben biliyorum ki sizlerin gönlünde de yer edinemeyen Cumhurbaşkanımızın kalbinde de yer edinemez. Bundan sonra da inşallah sizlerin güçlü destekleriyle kalbi dualarıyla bir 5 yıl daha bu şehrin her karış toprağına hizmet etmek, hemşehrilerimizin hizmetkarı olma şerefine ulaşmak için 31 Mart akşamına kadar gece gündüz çalışacağız. Elâzığ için hizmet vakti 5 yıl boyunca alt yapıdan üst yapıya kültürden spora kadar ve şehrimizde yaşayan her bir bireyin daha sağlıklı bir şehirde yaşayabilmesi için bizler ekip arkadaşlarımızla çalıştık. Deprem oldu fakat demedik, pandemi oldu fakat demedik bizler 2019 yılında sizlere vaat etmiş olduğumuz 100 projeyi hayata geçirmek için çalıştık. Yeter mi elbette yetmez bu şehir en güzeline layık. Bundan sonraki süreçte 31 Mart akşamına kadar sizlerle el ele gönül gönüle verip şehrimizi karış karış gezip girmediğimiz gönül bırakmayarak seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve 31 mart gecesi Allah’ın izniyle zafer bizim olacak. 31 mart akşamına kadar gece gündüz demene bizlerle birlikte çalışmaya var mısınız? Bizlerle birlikte gönüllere girmeye var mısınız, gazamız mübarek olsun iyi ki varsınız iyi ki sizlere gece gündüz demen hizmet ettim iyi ki rabbim sizlere tekrar sizlere hizmet edebilmeyi bana nasip etti. Bu coşkulu karşılamadan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun, sağ olun var olun Allaha emanet olun” dedi.