Elazığ Gençlik Kampları Başvuruları Başladı

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları başvuruları için açıklamalarda bulundu.

Elazığ Gençlik Kampları Başvuruları Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yaptıkları faaliyet ve çalışmalarla gençlere bilişsel, sosyal, kültürel ve sportif yönden katkı sağlayan Gençlik ve Spor Müdürlüğü, etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

Gençler için önemli çalışmalara imza atan Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Gençlik Kamplarına yapılacak başvurular hakkında bilgi verdi.
EREN: 8 TEMMUZ’A KADAR BAŞVURABİLİRLER
Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “İlimiz gençlerinin katılabileceği ücretsiz gençlik kamplarında çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacaklardır. Kamplara katılabilmek için şartları sağlayan gençlerimiz 8 Temmuz’a kadar başvurabilirler. Kamplara katılacak gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

BAŞVURU VE DEĞERLENDİRME DETAYLARI ŞÖYLE;
- Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil tüm ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları süresince ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. Çadır kampına katılmaya hak kazananlar ulaşımlarını kendileri sağlayacak olup, ulaşım ücretleri ise Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır.
-Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 6 gündür. Çadır kampı dönemi ise 4 gündür. -Kamplara başvurular 05 Mayıs - 7 Temmuz arasında on-line olarak yapılacaktır. Başvurular //gencibiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.
- Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin kendilerine en yakın gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır. - Gençler, yaş şartının uygun olması koşulu ile Mavi(Deniz) ve Yeşil(Doğa) kamplarına sadece birer kez katılabilecektir.

KAMP BAŞVURULARININ DEĞERLENDİRİLMESİNDE;
a) Aile aylık net geliri 2.825,90 TL’nin (2021 asgari ücret) altında olanlara,
b) Bakanlığımıza bağlı Gençlik Merkezlerine veya Genç Gönüllüler web sitesine üye olanlar,
c) Kamplarımıza katılmak amacıyla üç yıl başvurduğu halde kampa gitmeye hak kazanamayanlara, öncelik tanınacaktır.

Bu kapsamda, kampa katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları iptal edilecek, yerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.

Şehit ve gazi yakını (kardeş veya çocuk) olan gençlerin başvurması halinde kampa atamaları doğrudan gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda kampa doğrudan katılım hakkı kazanan gençlerin belgelerini kesin kayıt esnasında gençlik merkezlerine ibraz etmesi zorunludur. Bu belgeler gençlik merkezlerinde muhafaza edilecektir. Belge ibraz etmeyenlerin başvuruları geçersiz sayılarak yerlerine yedek listeden kampçı ataması yapılacaktır.
- Gençlik kamplarına katılacakların kamplara atamaları, Kamp Otomasyon Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU SONUÇLARI:
İlk 4 dönem için en geç 7 Haziran 2021 tarihinde,

Sonraki dönemler ise en geç 13 Temmuz 2021 tarihinde gencizbiz.gsb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.
- Gençlik kampları atama sonuçları, gencizbiz.gsb.gov.tr adresi sonuç açıklama kısmından başvuru esnasında verilen bilgiler ile bireysel olarak görüntülenebilecektir. Kampa katılmaya hak kazananlar sistem üzerinden indireceği başvuru belgesini gitmeye hak kazandığı kamp döneminin başlama tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar gençlik merkezlerine giderek onaylatması gerekmektedir.
- Başvuru formunun gençlik merkezine teslim edildiği tarihte 18 yaşını doldurmamış kampçıların başvuru formunun velisi tarafından imzalı olarak gençlik merkezine elden teslim edilmesi gerekmektedir.
- Yaş gruplarının belirlenmesinde ay ve gün baz alınmayacak sadece yıl baz alınacaktır. Kamplara 12 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır.
- Eksik ve yanlış beyanda bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.