Elazığ İl Özel İdaresi Uyardı!

Elazığ İl Özel İdaresi, kurum adını kullanarak tekerli sandalye kampanyası adı altında para isteyen dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Elazığ İl Özel İdaresi Uyardı!

Elazığ İl Özel İdaresi, son günlerde kurum adını kullanarak vatandaşlardan tekerli sandalye kampanyası adı altında para isteyen dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada; “Son günlerde ilimizdeki esnaf ve işadamları telefon ile aranarak, kendilerini Elazığ İl Özel İdaresi görevlileri olarak tanıtıp ‘ilimizdeki hasta ve engellilere verilmek için, tekerlekli sandalye kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz’ seklinde kurumumuzun adını kullanarak, yardım adı altında para istendiği bilgilerine ulaşılmıştır. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için konunun kamuoyuna duyurulması ihtiyacı oluşmuştur. Elazığ İl Özel İdaresi adını kullanarak yardım için aradığını söyleyen kişilere itibar edilmemesi, böyle bir durum ile karşılaşıldığında bu kişilerin kolluk güçlerimize bildirilmesi hususu; kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.