Elazığ Mağdur Ediliyor!

Elazığ'ın mağdur edildiğini ifade eden Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, 6 Şubat'ta meydana gelen depremler nedeniyle esnaf ve sanatkarların kredilerin ertelendiğini fakat şehrin kapsam dışı tutulduğunu söyledi.

Elazığ Mağdur Ediliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında afet bölgesi ilan edilen yerlerde esnaf ve sanatkarlara Halk Bankası tarafından kullandırılan kredilerin ödemelerine faizsiz 6 ay daha erteleme yapılacağını açıkladı.

"ELAZIĞ MAĞDUR EDİLİYOR"
Elazığ’ın bu kararın dışında tutulmasını eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Akın, “24 Ocak depremi sonrası yerinde dönüşüm yerine TOKİ’lerin hakim tepelere yapılmasından dolayı esnafımız merkezde büyük bir ciro kaybına uğramış, 24 Ocak depreminin yaralarını henüz saramamıştır. Yeterli işyeri ve dükkan stokunun olmaması çoğu esnafın ticaretini olumsuz etkilemiş veya bitirmiştir. Tüm bunlara ilave olarak 6 Şubat depreminde 18 bin bağımsız bölümün yıkılacak olması durumu daha da ağırlaştırmıştır. Esnaflarımız kuytuda köşede iş yapmaya çalışıyor. Dönüşüm kararında da 6 Şubat depreminin milat aldığını görüyoruz. Biz Saadet Partisi olarak miladın yani başlangıç tarihinin 24 Ocak olması hususunda basın açıklaması yaptık. Çünkü hak sahibi olmayıp hala evini yaptıramayan binlerce hemşehrimiz var. Bu maliyetlerle bu pahalılık ile yaptırmaları da mümkün değil zaten. Bu konuyu da hiç bir milletvekilimizin sahiplenmediğini üzülerek takip ediyoruz. Bundan dolayıdır ki Elazığ milletvekillerini memleketimizin gerçek sorunlarıyla ilgilenmeye davet ediyorum” dedi.