'Elazığ Örnek Alınan Şehir Olacak'

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Manavgat'ta yangından sonra yapılan konutların yöre mimarisine uygun ve ihtiyacına yönelik olduğunu belirterek, Elâzığ'da yapılan konutların ise, sağlıklı bir yaşam alanı olmaktan uzak olduğunu iddia etti.

'Elazığ Örnek Alınan Şehir Olacak'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Manavgat’ta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde ve Toplu Konut İdaresi eliyle yapılan afet evlerinin yörenin mimarisine uygun ve ihtiyaçlara yönelik olduğunu söyledi.

Elazığ’da yapılan deprem konutlarının sağlıklı bir yaşam alanı olmaktan uzak, köy yaşamında ihtiyaçların hiçbirini karşılayamayacak, kullanışsız ve elverişsiz konutlar yapıldığını iddia etti.

“20 YILLIK DESTEK KARŞILIKSIZ KALDI”
Milletvekili Erol, iktidara geldiği günden bugüne kadar AK Parti’ye ciddi bir destek verildiğini ancak şehrin bugünkü haline bakıldığında bu desteğin karşılıksız bırakıldığını belirterek şunları söyledi: “Elazığ, yaklaşık 20 yıldır mevcut iktidara destek sağlamaktadır. Kurulduğu günden bugüne kadar tavrını hep AK Parti’den yana kullanmıştır. Ancak biz bunu değiştireceğiz. Böylesine büyük bir desteğin karşılıksız bırakıldığı başka bir örnek yoktur. Daha önce de ifade ettiğim gibi Elazığ’ın bakan çıkaramadığı tek iktidar dönemi de AK Parti dönemidir. Bırakın bakanı, çok basit meselelerde bile bu aziz şehrin ayrımcılığa uğradığını net bir şekilde görebiliyoruz.”

'Elazığ Örnek Alınan Şehir Olacak'

"ELAZIĞ’IN MANAVGAT’TAN NE EKSİĞİ VAR"
Manavgat’ta Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eliyle yapılan afet evleriyle Elazığ’da yapılan deprem konutlarını değerlendiren Erol, “Biz Elazığ sahipsiz dediğimizde bazı arkadaşlarımız bunu anlayamıyor. İşte bugün Manavgat’ta yapılan konutları hepimiz görüyoruz. 2 katlı tamamen o yörenin mimarisine ve ihtiyacına uygun evler yapıldı ve teslim edildi. Elazığ’da halen temeli atılmayan konutlar var. Bunun yanında yapılan evler yaşam alanı olmaktan ziyade adeta bir sığınak. Bu evlere köy evi diyorlar. Bu yapılar bir köyün ihtiyacını nasıl karşılayacak? Şehrimizde inşa edilen bu köy evlerinin yöresel mimarimize uygun olmadığını defalarca söyledik, bunların köy hayatında ihtiyaçları karşılayamayacağını birçok kez dile getirdik. Ama onlar kendi bildiklerini yaptılar. Bugün bunun karşılığında ciddi bir memnuniyetsizlik ve yeni birçok sorun oluştu ”dedi.

“ELAZIĞ BAŞKALARINA İMRENEN DEĞİL ÖRNEK ALINAN ŞEHİR OLACAK”
Elazığ’ın sahipsiz kaldığını, bu sahipsizliğin de acı bir fatura çıkardığını dile getiren Erol; “Elazığ siyasi arenada her zaman önemli bir güce sahip bir şehir olarak Türk siyasi tarihine damga vurmuştur. Bu iktidar döneminde ise adeta sahipsiz bırakılmıştır. Ancak az kaldı, bizim iktidarımızda Elazığ kalkınmada pilot il ilan edildiğinde artık sahipsiz değil örnek alınan bir şehir olacak. Her alanda hakkı cesurca savunulan, her masada taleplerini ileten ve taleplerine cevap bulan bir il olacak,’’ dedi.

'Elazığ Örnek Alınan Şehir Olacak'