Elazığ Stadyumunda Çalışmalar Yeniden Başladı

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut Yeni Elazığ Stadyumunun çalışmalarının yeniden başladığını söyledi.

Elazığ Stadyumunda Çalışmalar Yeniden Başladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığlı Yüklenici Firma MYS İnşaat Anonim Şirketi'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım İnşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğü ile yaşanan ödenek sıkıntısından dolayı geçtiğimiz hafta yeni Elazığ stadyumunun çalışmaları durmuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, stadyum ile ilgili müjdeyi duyurdu. AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut Yeni Elazığ Stadyumunun çalışmalarının yeniden başladığını söyledi.

Milletvekili Bulut yaptığı açıklamada; “Aslında çok büyük bir mesele yoktu ödenek aktarımı noktasında teknik bir sıkıntı vardı firma da çok iyi niyetliydi bakanlıkta çözümü noktasında yardımcı oldu. Hamt olsun çözüldü. Kimse sezonu kaçırmak istemiyor çünkü %90’lara gelmişken böyle bir şeye takılmak hoş olmazdı ben iyi niyet sergileyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugünün şartlarında böyle bir stadyum yapıp ihale etmek çok zor sadece bir stadyum değil dışarıdan bakıldığında bir AVM’yi anımsatan bir yapı ve İçerisinde birçok farklı işletme olacak. Gerçekten hem Elâzığ’a yakışan hem de bölgenin en iyi tesislerinden birisi olacak hayırlı uğurlu olsun inşallah. GSB İl Müdürümüze de çok teşekkür ediyorum süreç içerisinde bizleri anlık bilgilendirdi ve takip etti bizlerinde müteahhit firma ile görüşmelerimiz sonucu sorunların çözümü ile ilgili çözümler ürettik ödeneğin aktarılması ile ilgili bir teknik sıkıntı vardı neticede çözüldü.” dedi.