Elazığlı Gençlerden İdlib'e Kardeşlik Köprüsü

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezindeki görevli gençlik liderleri 'Kardeşlik Üşümesin' sloganıyla hazırladıkları yardım kolilerinin Suriye İdlib'deki kardeşlerimize ulaştırılması için İskenderun Gençlik Merkezine teslim etmek üzere yola çıktılar.

Elazığlı Gençlerden İdlib'e Kardeşlik Köprüsü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi bünyesinde görev yapan gençlik liderleri ve gönüllü gençler, ‘‘Kardeşlerin Isınır, Dünya Isınır’’ projesine destek vermek amacıyla  bot, atkı, bere, kazak, pantolon, ceket, mont, ayakkabı ve çoraplardan oluşan kışlık kıyafetleri toplayarak, yaş ve beden kategorilerine ayırıp kolileyerek, İdlip’e göndermek üzere yola çıktılar.

Gönüllü Gençler,Toplanılan yardım kolileri arasında bir de sürpriz ile karşılaşıldı. Kolilerin içinden nostaljik takım formaları çıktı. Gördükleri Formalar karşısında şaşkınlıklarını ve mutluluklarını dile getiren Gençlik Merkezinin Gönüllü Gençleri ve Gençlik Liderleri, ‘’ İnşallah İdlib’deki kardeşlerimiz çok güzel günlerde bu formaları giyerek takım maçları yaparlar. Her attıkları gol bir tebessüm olur.’’ Dediler.

EREN: YARDIM KOLİLERİNİ İDLİB’E ULAŞTIRMAK ÜZERE YOLA ÇIKTILAR
Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ‘’ Bakanlığımızın ‘Kardeşlerin Isınır, Dünya Isınır’ projesi kapsamında  ‘Kardeşlik Üşümesin’ sloganıyla düzenlediğimiz İdlib’e yardım kampanyamıza hayırsever iş adamları ve vatandaşlarımız özellikle mont, atkı, bere, bot ve diğer kıyafetler anlamında bizlere destek oldu. İdlib’deki  gençlerimizin de yüzlerinde bir tebessüm oluşturabilmek için bugün gençlik liderlerimiz yardım kolilerini İdlib’e ulaştırmak üzere yola çıktılar. Bu anlamda projeye destek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ayrıca büyük bir özveriyle çalışan Gençlik Merkezimizin gönüllü gençlerini ve gençlik liderlerini yürekten kutluyorum.’’  İfadelerine yer verdi.