ELFED'ten Doktorlar Buluşması

Elazığ Dernekler Federasyonu tarafından Geleneksel Doktorlar Buluşması programı düzenlendi.

ELFED'ten Doktorlar Buluşması

ELFED’in Geleneksel Doktorlar Buluşması etkinliği bu yıl da devam etti.

İstanbul’da düzenlenen kahvaltı etkinliğine ELFED Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek Başkanları, İstanbul’da görev yapan yaklaşık 150 Elazığlı doktor ile İstanbul’da eğitimlerine devam eden 15 Tıp Öğrencisi katıldı.

Etkinlikte ELFED koordinasyon komitesi adına konuşan Yalçın Gürsoy Yıldırım, İstanbul’da Elazığlıların daha güçlü olmalarını istediklerini söyledi.

ELFED Onursal Başkanı Faik İçmeli, ELFED Başkanı Kazım Gökhan Elgin’in yaptığı çalışmalardan dolayı kendisi ile gurur duyduğunu ifade etti.

İlerleyen süreçte farklı meslek grupları ile de bir araya gelmeye devam edeceklerini söyleyen ELFED Başkanı Kazım Gökhan Elgin, Federasyonun devamı için gençlerin çok önemli olduğunu ifade etti.

Başkan Kazım Gökhan Elgin, Federasyon olarak yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Elgin, “Biz bu yıl 2015 tane Elazığlı gencimize burs verdik ayda bin lira olacak şekilde 9 ay boyunca yaklaşık 2 milyon burs bütçesi oluşturarak gençlerimize her ay hesaplarına bin lira yatırıyoruz. 26 – 29 Ekim tarihleri arasında Yenikapı’da Elazığ Günleri düzenledik. ‘100. Yılda İz Bırakan 100 Elazığlı’ kitabını oluşturduk. Bu bir akademik çalışma. 42’den fazla uzman akademisyen bu kitap için uğraştı. En lüks kağıda en iyi şekilde en iyi tasarımla basmaya çalıştık ki çok beğeni aldı bu kitabımız da. Elazığ’da da Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sanayi Odası Başkanımız ve Rektörümüzle beraber bu kitabın lansmanını yaptık. Şuan yine bizim web sitemizde var, izleyebilirsiniz Harput Kalesi’nin 3 boyutlu animasyonunu da biz yaptırdık” dedi.

Konuşmaların ardından Elazığlı doktor ve Tıp öğrencileri tek tek kendilerini Elazığlılara tanıttılar.