ELHAK'tan İstanbul Sözleşmesi Değerlendirmesi

ELHAK Dönem Başkanı Ersin Eryılmaz, 'Her türlü şiddetle beraber kadına şiddete de fakat aynı zamanda cinsel sapıklığı meşrulaştırıcı bir içeriğe sahip olan İstanbul sözleşmesine karşıyız.' dedi.

ELHAK'tan İstanbul Sözleşmesi Değerlendirmesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Hak Adalet ve Kardeşlik Platformu (ELHAK) Yönetimi, kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.

ELHAK Dönem Başkanı Ersin Eryılmaz, toplantıda platformun kuruluş amacını ve faaliyetlerini anlattı. 
ELHAK'ın Elazığ'da İslami çalışmalar yapan 6 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelişiyle oluşturulduğunu belirten Eryılmaz, "İki yıl önce çıktığımız bu yolda bizleri bir araya getiren temel saik, hesap günü tarihi lehimize şahit kılacak bir toplumsal şahitlik görevini üstlenmektir. İyilik ve takva konusunda yardımlaşarak kötülüğün karşısında set olarak, kimliğini sorgulamaksızın her zaman ve her zeminde mazlumun yanında ve zalimin karşısında durarak İslami toplumsal şuur inşası ile kültürel ve küresel emperyalizme karşı kurşunla kaynatılmış binalar gibi saf bağlayarak, hak yolunda, haktan, haklıdan yana ve sadece hakkın rızası için hizmet vermekteyiz. Yaklaşık 2 yıl süren çalışmalarımızla şehrimize, ülkemize, İslam dünyasına dair mesellerle ilgili toplumsal duyarlılık oluşturabilmek için bazı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Her ay sonu yaptığımız basın açıklamamızla, o ayın önemli olaylarına ilişkin bakış açımızı, değerlendirmelerimizi kamuoyuna arz ediyoruz." dedi.

"İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE KARŞIYIZ"
Son günlerde ülke gündeminde yer alan İstanbul Sözleşmesine ilişkin düşüncelerini paylaşan Ersin Eryılmaz, "Aile kurumunun temeline konulmuş bir bomba olarak değerlendirdiğimiz İstanbul sözleşmesinin ve ona dayalı olarak yürürlüğe konulan 6284 sayılı yasa gibi aileyi tahrip eden bir takım mevzuatın yürürlükten kaldırılması, iptal edilmesi için tavrımızı net bir şekilde defalarca ortaya koyduk. Bunu haykırdık. Her türlü şiddetle beraber kadına şiddete de fakat aynı zamanda cinsel sapıklığı meşrulaştırıcı bir içeriğe sahip olan İstanbul sözleşmesine karşıyız. Bunu her platformda dile getirdik. Bu gerçeği haykırmaya devam edeceğiz. Şiddeti önlemek için kendi toplumsal değerlerimize dayalı  düzenlemeler yapmaktan aciz olmadığımızı düşünüyoruz." diye konuştu.