Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Elazığ'da!

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla memleketi Elazığ'a geldi...

Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Elazığ'da!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Elazığ'a geldi. 

Vali Erkaya Yırık ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek polis ve aileleri ile bir araya geldi. Öğlen yemeğinden sonra İl Müftüsü Selam Aydın tarafından dua edildi. Ardından Vali Yırık ve Emniyet Genel Müdürü Aktaş çocuklara oyuncak hediye etti.

Emniyet camiasının vatanın selameti, milletin bölünmez bütünlüğü için bayrak inmesin, ezan dinmesin diyerek görevde olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, “Bu görevde bir çok canını şehit olarak verdi. Birçok gazimiz oldu. Teşkilatlarımızdakilerin aileleri ve yakınları bu sıkıntıları birebir yaşadı. O sıkıntıları üstelendikleri için tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Kurban bayramındaki akan kanlar, başka akacak kanlara kefalet olsun. Allah kurbanlarımızı kabul etsin. Birliğimizi kardeşliğimizi daim etsin” diye konuştu.

“Hem kaza sayılarının hem de ölüm sayılarında düşüşü görüyoruz”
Emniyet teşkilatı ve diğer güvenlik birimlerinin bayramın huzur ve güven ortamı içerisinde idrak edilmesi için görev başında olduğunu aktaran Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, “Özellikle trafik yoğunluğundan kaynaklı kazalarda can kaybı olmasın, kaybettiğimiz insanların acısı ve hüznü bayram sevincini gölgelemesin diye tam kadro sahadayız. Toplam 13 günlük bir program çerçevesinde tam 120 bini aşkın ekip ve 226 bin 500 personelle sahadayız. Arkadaşlarımız, canı gönülden görevlerini yerine getiriyor. Geride bıraktığımız günler itibari ile bir haftalık, 9 günlük tatilin olduğu bayramlarla kıyasladığımızda hem kaza sayılarının hem de ölüm sayılarında düşüşü görüyoruz. Sahada görev yapan tüm arkadaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Onların bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.