Emniyet Genel Müdürü, Elazığlılara Müjdeyi Verdi!

Emniyet Genel Müdürü, hemşehrimiz Mehmet Aktaş, depremde ağır hasar alan polis okuluna Malatya Yolu üzerinde arsa tahsisi gerçekleştirildiğini ve projesinin tamamlandığını söyledi.

Emniyet Genel Müdürü, Elazığlılara Müjdeyi Verdi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kurban Bayramı dolayısıyla Elazığ'a gelen Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, depremde hasar alan polis okulu yapımıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Emniyet Genel Müdürü Aktaş açıklamasında; “Polis okulu yapımı işinde sona geldik. Kullanamaz durumda olan okula öğrenci alımı gerçekleştirilemiyordu Malatya yolu üzerinde arsa tahsisi gerçekleştirildi. Polis okulumuzun projesini tamamlayarak Elazığ Valiliği’mize gönderdik. Ayrıca yine Elazığ Vali’miz ihale talimatımızı da gönderdik. Ayrıca ödenek planlamasını da yaptık. Çok yeterli bir düzeyde ödenek planlamasını da yaptık. Allah nasip ederse Sayın Valimizin de direktifleriyle çok kısa sürede ihale süreçleri de inşallah bir iki aylık bir süreçte ihalesi de tamamlanarak inşallah Elazığ Polis Okulu’muzun temeli atılacak. İlk kazmayı inşallah bir iki ay içerisinde vururuz diye düşünüyoruz. Çok güzel bir proje oldu. Bende şahsen birebir takip ettim. Hem Selçuklu mimarisine hem de Harput mimarisine uygun bir proje geliştirildi. Gerçekten çok güzel bir proje oldu. Aynı zamanda sosyal donatılarıyla birlikte, spor salonlarıyla birlikte yine derslikleriyle, salonlarıyla birlikte yurt binalarıyla birlikte, çevre düzenlemeleriyle birlikte gerçekten bu proje gerçekten çok güzel, çok şık bir proje oldu. Elazığ’a yakışır bir proje oldu. Ben Elazığ Polis Okulu’muzun Elazığ’ımıza ve Türk Polis Teşkilatına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.