EPDK, Başkan Öztürk'ü Mahkemeye Verdi

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu, lisanssız elektrik üretimi yönetmeliğine tepki gösteren Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu...

EPDK, Başkan Öztürk'ü Mahkemeye Verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği ile ilgili geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısıyla EPDK'ya tepki gösteren Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu. 

EPDK'dan yapılan açıklamada; "Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında kurumumuza yönelik 'gangster, şehir eşkıyası' şeklindeki hakaretleri sebebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur." denildi. 

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTUR"
 Son günlerde özellikle sosyal medyada söz konusu düzenlemeye yönelik hakaret ve suçlamalar yapıldığı belirtilen açıklamada; “Öncelikle ifade etmek gerekir ki EPDK’nın bütün düzenlemeleri her türlü eleştiriye açıktır. Zira kurumumuz bütün düzenlemelerinin hazırlık aşamasında öncelikle ilgili tüm paydaşların görüşlerini almaktadır. Bu işbirliği süreci ilgili düzenlemeler hayata geçtiğinde de devam etmekte, karşılaşılan yeni durumlara yönelik yeni düzenlemeler de ivedilikle hayata geçirilmektedir. Kurumumuzun bu yaklaşımı bugün olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Ancak Türkiye enerji sektörünün göz bebeği konumunda olan, sahip olduğu 750 personelle ülkemiz ve sektörümüz için gayretli çalışmalarını sürdüren ve bu alanda yerli ve yabancı otoriteler tarafından da takdir gören kurumumuza yönelik ağır hakaretlere karşı sessiz kalınması da beklenmemelidir. Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında kurumumuza yönelik 'gangster, şehir eşkıyası' şeklindeki hakaretleri sebebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur. Bundan sonra da eleştiri sınırlarını aşan, kurumumuza yönelik hakaret içeren paylaşım ve değerlendirmelerde bulunanlar hakkında hukuki yola başvurulacaktır.”denildi. 

ELAZIĞ KAMUOYUNDAN BAŞKAN ÖZTÜRK'E DESTEK
Öte yandan Başkan Öztürk'ün açıklamalarını mahkemeye taşıyan EPDK'ya da Elazığ kamuoyundan tepki yağdı.

İlimizde ki sanayiciler ve esnaflar Başkan Öztürk hakkında suç duyurusunda bulunan EPDK'ya tepki göstererek, böyle bir suç duyurusunun kabul edilemez olduğunu, EPDK'nın yapmış olduğu bu haksız suç duyurusunu derhal geri çekmelerini isteyerek, Elazığ kamuoyu olarak Başkan Öztürk'ün yanında olduklarını belirttiler.