Erdoğan Açıklama Yapıyor

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapıyor.

Erdoğan Açıklama Yapıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklama yapıyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KONUŞMASININ SATIR BAŞLARI

Ücretsiz maske dağıtımına başladık, başlıyoruz. Kesinlikle parayla maske satışı yasaktır. Maske stokumuz ve üretim planlamamız vardır. Devlet olarak ücretsiz şekilde maske ulaştırmakta kararlıyız. Sosyal mesafeye dikkat etmeliyiz. Test sayısında günlük 20 bini geçtik. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yoktur. Atatürk Havalimanı alanını ve Sancaktepe'deki havaalanı kısmını da bin odalı hastane yapıyoruz. İşin başında bizim gösterdiğimiz hassasiyeti bu ülkeler de sergilemiş olsaydı bugün hep birlikte çok daha iyi durumda olabilirdik.

Ülkemiz bir tehditle karşılaştığında devlet ve millet ele ele vererek tüm imkanlarını seferber etmektedir, bugün de yaptığımız budur. Aziz milletim bu salgının üstesinden gelecek sadece imkana değil, aynı zamanda morale kararlılığa sahibiz.

Her türlü tedbirleri göz önünde bulundurarak adım adım hayata geçiriyoruz. İstihdamın sürmesi en büyük kriterimizdir. KOSGEB geri ödeme desteklerinden faydalanan 136 bin işletmemizin yapacakları kredi ödemeleri erteleme imkanı sağlıyoruz.

2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştıracağız. Biz bize yeteriz Türkiyem. Toplanan kaynak en başta sizler için kullanılacaktır. İhtiyacı olan hiçbir vatandaşımız devletinden yardım istemekten çekinmesin.

Şu ana kadar kampanya hesaplarında toplanan mebla 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. 43 milyon lira da sms olarak toplandı. İnfaz düzenlemesi yarın TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacaktır. Gıda, tarım, orman ve hayvancılık ile sağlık ile sosyal politikalar kurulu oluşturuyoruz.

Şu ana kadar kampanya hesaplarında toplanan meblağ 1 milyar 500 milyon lirayı buldu. 43 milyon lira da sms olarak toplandı. İnfaz düzenlemesi yarın TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacaktır. Gıda, tarım, orman ve hayvancılık ile sağlık ile sosyal politikalar kurulu oluşturuyoruz. Şu ana kadar aldığımız tedbirler ve gerekirse alacağımız ilave önlemler sayesinde Avrupa ve dünya ile paralel şekilde inşallah bu salgının üstesinden geleceğiz.

Asıl büyük mücadelemiz salgından sonra başlayacaktır. Sadece salgın döneminin kayıplarını telafi etmekle kalmayacağız inşallah çok daha büyük bir hamleyi hep beraber gerçekleştireceğiz. Üretimimizi, istihdamımızı, ihracatımızı, sanayimizi, ticaretimizi he