ETSO Başkanı Belli Oldu!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlık seçimleri sona erdi…

ETSO Başkanı Belli Oldu!

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın 5174 sayılı TOBB kanunu gereğince 2022-2026 dönemi Organ seçimleri Koç İlköğretim Okulu’nda yapıldı. 

Saat 09.00’da başlayan seçimler saat 17.00 itibariyle sona erdi.

Sandıklardaki komitelerin oylarının tamamının sayılmasıyla beraber Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının Başkanlık seçimini İdris Alan'ın grubu kazandı.

Böylelikle ETSO' nun yeni başkanı İdris Alan oldu.

Başkan Alan seçim sonuçlarının hemen ardından yaptığı açıklamada, “Elazığlı üyelerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere destek veren isimsiz kahramanlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 2018 Nisan ayında biz bu seçimi kaybettiğimiz zaman onun rövanşını almış olduk. 12-2. Onlar 11-3 kazanmıştı. Burada kaybeden yok. Kazanan Elazığ. Kaybetmenin ne olduğunu biliyorum. Hepsi birbirinden kıymetli mücadele verdiler. Bizleri izleyen komite üyelerinin eşlerine selamlarımı gönderiyorum. Kendi eşime de selam gönderiyorum. Ben 4 aydır evime gitmiyorum. 5. Komitede 99-99 eşit kalmışız. Kura çekilmiş. Onu da Yüksek Seçim Kurulu karar verecek. Yukarıda kura çekmişler. Onu biz kabul etmiyoruz. Bu bir ekip işidir çok şükür kazandık. Hepinizden Allah razı olsun. Biz televizyon programında ‘Elazığ’ın bir aslanı var dedik’. Sorunlara çözüm üreteceğiz. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Elazığ’ı hak ettiği yere getireceğiz inşallah. Ben Kanal Fırat Kanal 23 canlı yayınında ben 14-0 alacağız dediğim zaman bizi tiye almışlardı. 3 komite ile kaybettik. Keşke biraz daha yüklenseydik 14-0 kazansaydık. Diğer arkadaşlarımız da kaybetmedi. Onlara da farklı gruplarda destekleyeceğiz. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Biz 6. Bölge teşviklerini aldık. Elazığ’ın bekleyen sorunları var. Biz milletvekilleriyle, belediye başkanımızla, valimizle birlikte sorunları çözeceğiz” ifadelerini kullandı.