ETSO'da TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı

Elazığ TSO ve TKDK İl Koordinatörlüğü işbirliğinde TKDK 10.Çağrı İlanı bilgilendirme ve istişare toplantısı kurum ve STK başkan ve temsilcilerinin katılımı ile webinar üzerinden gerçekleştirildi.

ETSO'da TKDK 10. Çağrı İlanı Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı Yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TKDK desteklerinin il tarımı için çok değerli olduğunu ifade etti. TKDK İl Koordinatörü İ.Sertaç Yılmaz’da Elazığ’ın TKDK Desteklerinde ilk 4 il arasında yer aldığını belirterek bu yıl da hedefin aynı başarıyı göstermek olduğunu söyledi.

TKDK Destekleri Tarıma Dayalı Sanayinin Gelişimi İçin Çok Önemli Bir Fırsattır

Elazığ TSO ve TKDK Elazığ İl Koordinatörlüğü işbirliğinde yapılan TKDK 10. Çağrı İlanı bilgilendirme ve istişare webinarına; Elazığ TSO, Elazığ İl Özel İdaresi, Elazığ Tarım İl Müdürlüğü,  Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ Süt Üreticileri Birliği, Elazığ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Elazığ STK Platformu, Elazığ Ziraat Odası, ASRİAD, ASKON, MÜSİAD, Elazig Valiligi Ar-Ge Birimi başkan ve temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, TKDK desteklerinin tarıma dayalı sanayinin gelişmesinde çok değerli olduğunu ifade etti. Arslan konuşmasında, “Sayın TKDK İl Koordinatörümüz İbrahim Sertaç Yılmaz’a ve TKDK uzmanlarına öncelikle ilimize sağlamış oldukları destekler ve gayretleri için teşekkür ediyorum.

TKDK desteklerinde ilimiz desteğin sağlandığı 42 il arasında son üç yılda hep ilk 4 arasında yer almıştır. Bu çok değerlidir. Çünkü yüzlerce işletme kurulmuş veya kapasite artırmıştır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak biz de bu yıl içerisinde 5 ayarı tarımsal kooperatif ve birlik kurduk. Tüm paydaşlarımızla birlikte ilimiz tarımına ve hayvancılığına değer katarak özellikle nihai ürün sürecinde ilimizin tüm potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesini hedefliyoruz.

Çok önemli mesafeler aldık. Tarım ve Hayvancılık alanında yer alan hemen tüm kesimlere dokunarak ilimiz için çok önemli birliktelik sağladık. İnşallah bu birlikteliğimizle kurduğumuz kooperatif ve birlikler marifetiyle de TKDK’dan bu yıl hibe destek başvurusuna bulunacağız.

Bugün dünyanın en zenginler listesinde ilk sırada yer alan firmanın bilişim sektöründe yer almasına karşın tarım alanına yönelik olarak yaptığı hazırlık ve büyük maliyetli tarım arazileri satın almasına tanık oluyoruz. Dünya için gelecekte en önemli husus gıda olacaktır. Dünya buraya doğru hızlı bir geçiş yapıyor.

Bizim de yerel de kendi imkan ve potansiyelimizi çok iyi kullanmamız gerekiyor. Bu vesileyle, Toplantıya destek veren TKDK İl Koordinatörümüze ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Elazığ’a 2020 Yılında 43.2 Milyon TL Destek Sağlandı

TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç Yılmaz’da 10. Çağrı İlanı hakkında detaylı bir sunum yaparak destek kalemleri ve süreçleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Yılmaz, 2020 yılında 42 il arasında Elazığ’ın 4. Olduğunu geçtiğimiz son üç yılda da aynı pozisyonunu koruduğunu söyledi.

Bu yıl da yine Elazığ tarım ve hayvancılığına destek olmak istediklerini ifade eden Yılmaz, Başkan Arslan’a teşekkür ederek, gerek bilgilendirme ve gerekse programın üyelere duyurulmasında Elazığ TSO’nun çok önemli bir hizmet verdiğini söyledi. 

TKDK İl Koordinatörü Yılmaz yaptığı sunumda 10. Çağrı İlanın müracaatlarının 15 Şubat itibarı ile başlayacağını belirterek,  tüm yatırımcılara destek ve yardıma hazır olduklarını ifade etti.
Yılmaz sunum eşliğinde 10. Çağrı ilanı ile ilgili şu bilgilendirmelerde bulundu:
Başvurular 15 Şubat’ta Başlıyor.