ETSO, Malatya Valisini Uyardı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Yaptığı Açıklamada Malatya Valisini Uyardı!

ETSO, Malatya Valisini Uyardı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Valisi Aydın Baruş’un Keban ve Baskil sınırları içerisinde yer alan Karaleylek ve Saklıkapı Kanyonları’nı ziyaret edip, “İnşallah Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Valiliği olarak bazı çalışmalarımız olacak” açıklaması Elazığ kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Malatya Valisi Baruş’un açıklamalarına cevap gecikmedi. Malatya Valisini sert bir şekilde uyaran ETSO Yönetim Kurulu, "Malatya sınırları içerisinde turizme kazandırılabilecek, keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzelliğin olduğunu hatırlatıyor bu güzelliklerinde sayın Vali Aydın Baruş tarafından ortaya çıkarılacağından hiçbir şüphemiz olmadığını da özellikle belirtmek istiyoruz." dedi. 

ETSO'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; 

"Saygıdeğer Elazığ kamuoyu,

Bilindiği üzere 2 (İki) yıl gibi bir süredir başta Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere, Milletvekillerimiz Sn. Metin Bulut, Sn. Sermin Balık, Sn. Tolga Ağar, Sn. Zülfü Demirbağ, Sn. Gürsel Erol, Belediye Başkanımız Sn. Şahin Şerifoğulları ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler şehrimizin turizmine kazandırılmasından büyük mutluluk ve memnuniyet duyduğumuz Elazığ’ın Baskil İlçesi sınırları içerisinde yer alan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonları ile ilgili çalışmalar sürdürüyor, bu eşsiz güzellikteki doğa harikası kanyonların turizme kazandırılması için gayret ediyoruz. Özellikle Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’ın bu konudaki hassasiyeti ve bulunduğu girişimler aşikardır.

Elazığ’ın Baskil ilçesi sınırları içerisinde yer alan ve doğal güzelliği ile görenleri hayran bırakan Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarımız Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’ın öncülüğünde yapacağımız çalışmalar ve bu alana yapılacak yatırımlarla daha bir anlam kazanacak ve ülkemiz turizmine kazandırılarak uluslararası bilinirliği olan bir statüye kavuşacaktır.

Elazığ Valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım ile mevkidaş olan kıymetli Malatya Valimiz Sn. Aydın Baruş’u yayınladığı paylaşımdanda anladığımız üzere çok etkilendiği, Baskil ilçemizdeki Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarımızda ağırlamak, kendisine bu eşsiz güzellikleri yerinde göstermek isteriz.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak, Malatya Valimiz Sn.Aydın Baruş ve heyetini Baskil ilçemizdeki Karaleylek ve Saklıkapı kanyonlarına düzenleyeceğimiz tur programı için ilimize davet ederken, Malatya sınırları içerisinde turizme kazandırılabilecek, keşfedilmeyi bekleyen birçok doğal güzelliğin olduğunu hatırlatıyor bu güzelliklerinde sayın Vali Aydın Baruş tarafından ortaya çıkarılacağından hiçbir şüphemiz olmadığınıda özellikle belirtmek istiyoruz.

Biz il olarak turizmin bölgesel olarak yaklaşılması gereken ve yoğun bir işbirliği gerektiren bir alan olduğunu düşünüyoruz. Burada her ilin varlıklarına ve değerlerine saygı duyarak ve kısır tartışmalardan uzak durarak hareket edilmesi ehemmiyet arzetmektedir. Saygılarımızla."