EYT'de Tarih Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bilgin, EYT'nin teknik çalışmasının biraz daha zaman alacağını söyleyerek, Aralık ayını işaret etti.

EYT'de Tarih Belli Oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, EYT'nin teknik çalışmasının biraz daha zaman alacağını söyledi ve Aralık ayını işaret etti.

Bakan Bilgin milyonlarca vatandaşı ilgilendiren EYT ve sözleşmeli personellerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Bakan Bilgin,  Kamudaki sözleşmeli personelle ilgili çalışmada sona gelindiğini söyleyerek "Meclis ilk açıldığında sözleşmeli personel dosyasını getireceğiz. Şu anda üzerinde çalıştığımız dosya o, bitirmek üzereyiz." dedi.

EYT ilgili olarak son gelişmeleri paylaşan Bilgin, "Bir iki konu daha var. EYT ondan sonra, çünkü onun teknik çalışması biraz daha zaman alacak. Tek bir formül üzerinde duruyoruz ama henüz sonuçlandırmadık. EYT Aralık ayı gibi gündeme gelir." açıklamasında bulundu.

Bakan Bilgin'in açıklamalarından önemli başlıklar;

- Sözleşmeli personel ve geçici işçiler bir an önce çözmemiz gereken dosyalar. Sözleşmeli personel mevzusunu çözüyoruz, önümüzdeki günlerde sizlerle de paylaşırız.

-Sonra maden işçileri ondan sonra da kadroya geçmemiş taşeron işçiler var, o tarihte 90 bin civarında taşeron işçi vardı, önceliğimiz onlar.

-Taşeron işçilerle ilgili bir çalışmamız var. O da ayrı bir dosya. Sözleşmeli personelle ilgili çalışma bittikten sonra onu ele alacağız.